עושה ויטמין C לעזור לך להישאר ערה?

העולם של היום דורש ממך לשמור על רמת אנרגיה קבועה. בין להטוטנות בעבודה, משפחה, כושר ובריאות אתה לא יכול להרשות לעצמי להרגיש עייף. מאכלים רבים ומשקאות לפרסם הם עוזרים לך להישאר ער, אבל הם ממלאים אותך מלא סוכר וקפאין. אם אתם מחפשים דרך טבעית יותר לשמור על העיניים פתוחות התראה הגוף שלך, לשאול את הרופא על נטילת ויטמינים חיוניים כמו ויטמין C. ויטמין C תומך פונקציות חיוניות בגוף שלך, ולמרות שזה לא עובד במיוחד כדי לשמור על ערות , נטילת ויטמין C מסייע במניעת עייפות.

אֲנֶמִיָה

אנמיה היא מצב המאופיין במספר נמוך של תפקוד תאי דם אדומים. תאי הדם האדומים שלך נושאים חמצן לתאים בכל הגוף כדי להשתמש באנרגיה, ולכן ירידה במחזור הדם גורם לעייפות – הסימפטום העיקרי של אנמיה. הסיבה השכיחה ביותר לאנמיה היא מחסור בברזל, כי אתה צריך ברזל כדי לייצר את החלבון נושאת החמצן בתאי דם אדומים הידועה בשם המוגלובין. ויטמין C מסייע לגוף לספוג ביעילות ברזל. חוסר ויטמין C יכול להוביל חוסר ברזל, לגרום עייפות להקשות עליך להישאר ער.

מטבוליזם של שומן

ויטמין C מסייע בהמרת שומן לאנרגיה, עוזר להילחם בעייפות ולשמור אותך ער ערני. הגוף שלך משתמש בוויטמין C כדי לייצר קרניטין, מולקולה קטנה המשלבת שומן לתוך האיבר הפנימי של התא המכונה המיטוכונדריה. ברגע שנכנס לתוך המיטוכונדריה, השומן הופך לאנרגיה. חסר ויטמין C מוריד את רמת קרניטין, מקטין את כמות השומן מסוגל להיכנס המיטוכונדריה וגורם מחסור באנרגיה.

חיסון Booster

אם אתה צריך מוצר כדי לעזור לך לשמור ער כל הלילה, ויטמין C אינו מספק אנרגיה מיידית. עם זאת, נטילת ויטמין C כאשר אתה ישן שינה יכול לעזור למנוע את הופעת המחלה. ויטמין C מגביר את חסינות על ידי גירוי הייצור של כדוריות הדם הלבנות. נטילת ויטמין C, תחת פיקוחו של הרופא שלך, יכול להגדיל את מספר נויטרופילים, לימפוציטים ופגוציטים, אשר מסייעים להדוף חיידקים ווירוסים זרים.

מקורות

תוסף תזונתי המשווק תחת השם Emergen-C קובע כי הוא מגביר את האנרגיה שלך ומסייע לך לשמור על ער. למרות שהוא מכיל 1,000 מ”ג של ויטמין C, הוא מכיל גם חומרים מזינים אחרים, כולל כמה ויטמינים B. מאז ויטמיני B לעזור לגוף להמיר מזון לאנרגיה, סביר להניח כי ויטמינים B המקדמים את דחיפת האנרגיה על ויטמין C. מקורות טבעיים של ויטמין C כוללים פירות הדר, תותים, עגבניות, פלפלים ותפוחי אדמה. צריכת מקורות טבעיים של ויטמין C יכול לעזור לך לעמוד בצריכה המומלצת היומי של המכון לרפואה של 90 מ”ג ליום לגברים 75 מ”ג של ויטמין C ליום עבור נשים.