סימני אזהרה מוקדמים ותסמינים של סרטן הכבד

למרבה הצער, רוב האנשים עם סרטן הכבד לא יהיו כל סימפטומים בשלבים הראשונים של המחלה, ואנשים לא יכולים להבין שיש להם סרטן הכבד עד הגידול הופך להיות גדול וקשה לטיפול. הסיבה לכך היא כי רבים של סימפטומים של סרטן הכבד נפוצים מחלות אחרות. התסמינים כוללים נפיחות וכאב בבטן, צהבת, עייפות, ירידה במשקל בלתי מוסבר, בחילות וחוסר תיאבון.

בטן נפיחות וכאב

הכבד נמצא בצד ימין של הגוף מתחת לצלעות. נפיחות וכאב בטן יכולה להיגרם על ידי נפיחות הכבד והצטברות נוזלים בחלל הבטן. בדרך כלל, לא ניתן להרגיש את הכבד שלך, אבל אם לאדם יש סרטן הכבד, הכבד עשוי להיות מוגדל להתנפח. רופא עשוי להיות מסוגל לזהות כבד מוגדל על ידי נגיעה באזור. הצטברות נוזלים בחלל הבטן מתרחשת משום הגידול גורם ללחץ על כלי הדם הפועלים דרך הכבד. לחץ מוגבר עלול לגרום נוזל דולף מן הכלים.

סימפטומים הקשורים Bile

לפעמים גידולים בכבד מתחילים לגדול לתוך צינורות המרה bile לחסום מן להיות סחוט מן הכבד. מכיוון שהמיצי אינו יכול להתרוקן כראוי, הוא עלול לגרום לעור של האדם וללובן של העיניים לפתח גוון צהוב, מצב הנקרא צהבת. צינורות מרה חסומים יכולים גם לגרום לשתן כהה, כי המרימה חייבת להיות מופרשת על ידי הכליות, צואה חיוור, כי המרינה לא מופרשים בדרך הרגילה, עם השרפרף.

תסמינים אחרים עקב שינויים הורמונליים

סרטן הכבד יכול לגרום לשינויים ברמות הכימיקלים והתאים בדם ולגרום לתסמינים שמשפיעים על כל הגוף. פעמים רבות שינויים אלה יכולים להיות מזוהים בבדיקת דם לפני הגידול מאובחן. אנשים עם סרטן הכבד עשויים להיות רמות סוכר נמוכות בדם, רמות גבוהות של סידן בדם, כולסטרול גבוה ומספר גבוה של תאי דם אדומים. שינויים אלה בדם עלולים לגרום לעצירות, בחילה, עייפות או שלשולים חמורים.

קבוצות בסיכון גבוה ותסמינים

אנשים עם בעיות כבד מסוימות, כגון שחמת הכבד או זיהומים עם הפטיטיס B או C, לעיתים קרובות יש הרבה תסמינים של סרטן הכבד. אנשים אלה נמצאים גם בסיכון גבוה יותר לפתח סרטן הכבד, מה שהופך את האבחנה במיוחד מאתגר, כפי שהם עשויים שלא להבחין בסימפטומים חדשים בשלב מוקדם של המחלה. אם אתם נמצאים בקבוצות אלה בסיכון גבוה ומבחינים בכאב חדש, בכבד נפוח, חום או ירידה במשקל, אתם צריכים לראות את הרופא שלכם.