יכול סוכרת לאכול תפוחי אדמה לבנים ותפוחי אדמה?

בעת תכנון ארוחה סוכרתית, התאמת תפוחי אדמה לתוכנית פירושה חשבונאות של פחמימות. למרות התפיסות המוטעות, אין דבר מחוץ לתחום הסוכרת, אבל מזונות מסוימים קשה יותר לשלב מאשר אחרים. תפוחי אדמה בכל צורה מכילים פחמימות. תפוחי אדמה לבנים metabolize שונה מאשר בטטות, אבל שניהם עמילנים ולתרום פחמימות לתזונה.

קלוריות ושומן

תפוח אדמה לבן בינוני יש 130 קלוריות בהשוואה בינוני בטטה של ​​105 קלוריות. שניהם נמוכים באופן שווה בקלוריות. כל תפוח אדמה הוא ללא שומן כאשר מבושל ושירת ללא תוספת חמאה, תוספות ושומן.

פחמימות

תפוחי אדמה לבנים בינוני מכילים 30 גרם של פחמימות עם 3 גרם של סיבים תזונתיים. תפוח אדמה בינוני בינוני יש 24 גרם של פחמימות עם 4 גרם של סיבים תזונתיים. תפוחי אדמה לבנים הם פחמימות פשוטות לגרום לעלייה מהירה של רמת הסוכר בדם, בעוד תפוחי אדמה מתוקים metabolize לאט וליצור שינוי הדרגתי ברמת הסוכר בדם, שמירה על עקביות יותר מאשר עם תפוח אדמה לבן.

ויטמינים ומינרלים

שתי תפוחי אדמה מכילים אשלגן, כולין וויטמין A, עם רוב הויטמינים רוויים בעור, אם כי התועלת התזונתיים צפופה יותר בטטות. המרכז למדע האינטרס הציבורי הכריז בטטות תפוחי אדמה אחד הירקות הטובים ביותר שאתה יכול לאכול בשל ריכוז ויטמין ומינרלים עם השפעה מינימלית של סוכר בדם ושומן דל.

השפעת הסוכר בדם

תכולת הפחמימות בתפוחי אדמה ותפוחי אדמה לבנים תביא להשפעת הסוכר בדם בכל גודל המשרתים. המפתח עם תפריט סוכרת היא למקסם את התועלת התזונתיים שלך לכל גרם קלוריות ופחמימות. תפוחי אדמה בטבע הם באופן טבעי יותר מזין צפוף, הם עושים בחירה אידיאלית כאשר ניתנה אפשרות בין שתי תפוחי אדמה, אם כי אף אחד מהם הוא מחוץ לתחום על דיאטה סוכרתית.