יכול לאבד משקל PCos הפוך?

ירידה במשקל היא עמוד התווך בטיפול בתסמונת השחלות הפוליציסטיות, או ב- PCOS. בעוד שהסיבה להפרעה האנדוקרינית הנשית הזו עדיין לא ידועה, המדענים יודעים שאפילו ירידה מתונה במשקל משפרת את הסימפטומים של PCOS. הגישה הטובה ביותר לאבד משקל עם PCOS היא לעבוד עם הרופא שלך לפתח תזונה בריאה ופעילות גופנית.

כאשר יש לך PCOS, השחלות שלך לייצר עודף אנדרוגנים – בדרך כלל נקראים הורמוני המין הגברי. זה נורמלי שחלות בריא לייצר כמות קטנה של אנדרוגנים, אבל רמות גבוהות לגרום לבעיות הורמונליות. עודף צמיחת שיער, אי סדירות של הווסת, בעיות פוריות, אקנה והשמנת יתר בדרך כלל מגיפות נשים עם שחלות פוליציסטיות. כ 80% מהנשים עם PCOS סובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר, על פי בית החולים בריגהאם ובית החולים לנשים.

עמידות לאינסולין היא סימן ההיכר של PCOS. הלבלב מפריש את ההורמון הזה כדי לווסת את רמות הגלוקוז בדם, אך נשים רבות עם PCOS עמידים להשפעותיו. בתגובה, הלבלב מפריש עוד יותר אינסולין, המוביל רמות אינסולין גבוהות, או hyperinsulinemia. אינסולין גם מגרה ייצור אנדרוגן בשחלות נורמלי ו polycystic, על פי סקירה יוני 1999 בכתב העת “אנדוקרינית ומטבוליזם מרפאות של צפון אמריקה.” זה מצביע על רמות אינסולין גבוהות הנובעות מהתנגדות אינסולין לתרום אנדרוגנים עודפים בגוף.

שיפור ההתנגדות לאינסולין היא המטרה העיקרית עבור נשים עם PCOS, וזה המקום שבו מגיע הרזיה. צמצום משקל הגוף מסייע בהפחתת הפרעות הורמונליות. ירידה של 5% ממשקל גופכם יכולה לשפר את עמידות האינסולין, על פי בריגהם ובית החולים לנשים. זה יכול להוביל לשיפור בסימפטומים PCOS כגון רמות אנדרוגן מופחת, שיפור תפקוד הווסת ואת כולסטרול טוב יותר.

דיאטה שמטרתה לשפר את הרגישות לאינסולין עשויה להציע תוצאות טובות יותר מאשר דיאטה דלת קלוריות מסורתית, כך עולה מנתונים שפורסמו בגיליון אפריל 2013 של “Journal of The Academy of Nutrition and Dietetics”. החוקרים בחנו נתונים קיימים על דיאטות הרזיה עם קומפוזיציות שונות בנשים עם PCOS. בעוד ירידה במשקל התרחשה על כל דיאטות ללא קשר להרכב, דיאטות פחמימות נשלט הוביל לשיפור גדול יותר ברגישות לאינסולין, סדירות וסת, כולסטרול ואיכות החיים. דיאטה דלת פחמימות הובילה לרמת אנדרוגן מוגברת, על פי הסקירה.

מורכבות של תסמונת שחלות פוליציסטיות

תפקיד ההתנגדות לאינסולין

חשיבותה של הרזיה

הרזיה גישה