אסטרטגיות יעילות לנטרול התנהגות תוקפנית

כאשר אתה מתמודד עם אדם אגרסיבי, האינסטינקט שלך יכול להיות להסתובב ולרוץ, אבל לצערי זה לא תמיד הדבר הנכון לעשות. על ידי היכרות עם כמה טכניקות פשוטות עבור defusing התנהגות תוקפנית, אתה יכול לעזור לעצמך ואחרים להימנע הקונפליקט ואת האלימות. טכניקות אלה הן שימושיות אם אתה מתמודד עם תוקפנות בבית, במקום העבודה, או במקום ציבורי.

לפעול בשליטה

גם אם אתה מרגיש חרדה או מפוחד כאשר מתמודד עם האדם התוקפני, לתת לה את הרושם כי אתה בטוח בשליטה על הרגשות שלך ואת המצב עצמו. אם היא מרימה את החרדה, היא עלולה להרגיש יותר מודאגת בעצמה, מה שעלול להגביר את תגובתה התוקפנית, מזהירה האגודה הארצית של העובדים הסוציאליים.

לאמץ גישה רגועה

המכון למניעת משבר ממליץ לפנות אל האדם התוקפני באופן רגוע ולדבר אליו בכבוד, תוך שמירה על נימת קולך נמוכה. אם אתה לא מכיר אותו, הצג את עצמך. שאל אותו מה אתה יכול לעשות כדי לעזור. לשמור על יחס לא שיפוטית בכל עת להתמקד 100 אחוז תשומת הלב שלך עליו. תן לו לדבר בלי להפריע, ורק לדבר כשהוא סיים. הכיר איך הוא מרגיש. זכור כי המטרה שלך היא להרגיע אותו, לא בהכרח כדי להבין את הדרך בה הוא פועל.

השתמש בשפה הגוף

שפת הגוף יכולה לעזור לנטרל התנהגות תוקפנית, אומר האיגוד הלאומי של העובדים הסוציאליים. לשמור על קשר עין נייטרלי עם אדם אגרסיבי, אבל לא עושה את זה נראה כאילו אתה בוהה. תן למבט שלך לרדת מדי פעם. שמור על הפנים שלך רגוע, אבל לא לחייך. אם היא חושבת שאתה צוחק עליה או עושה אור של המצב, היא עלולה להיות אפילו יותר תוקפני. השתמש שפת גוף פתוחה: לא לחצות את הידיים או מחווה אליה עם כל דבר שיכול להיתפס כנשק. לעמוד במרחק בטוח ממנה ולהיות מודעים היציאה הקרובה ביותר האפשרית, אם אתה צריך לברוח.

עבודה לקראת פתרון

חכה שהאדם התוקפני יירגע. להסביר את ההשלכות של התנהגות תוקפנית בכבוד אך בתוקף, אומר האיגוד הלאומי של העובדים הסוציאליים. הצע דרכים שבהן ניתן לפתור את המצב ללא קונפליקט. תן לאדם יותר מאופציה אחת, כך שיש לו שליטה כלשהי על המצב. לדוגמה, אתה יכול לומר, “בוא נלך לטייל קצת אוויר צח”, או, “אתה רוצה שאני ליצור קשר עם חבר לתת לך טרמפ?