אני אופה את הקרום התחתון של עוגת תפוחים לפני שאני ממלא אותו?

תחתית, קרום פאי רך יכול לשים על קינוח טעים אחרת. קרום מקבל רטוב כי המילוי, בדרך כלל פירות, משחרר מיצים, שמירה על הבצק מלהפוך פריך אפילו כמו עוגה אופים, פגזים תחת פודינג קרם גם עשוי להישאר רטוב לאחר האפייה. כדי להימנע מעוגה לא מפתיעה, אופים את הקרום לפני שאתם ממלאים אותו, מטפלים בבצק עם מרכיבים מסוימים או מעסיקים אפייה קלאסית או שניים.

אפייה עיוורת פירושה לאפות את קרום העוגה לפני מילויו, כדי למנוע תחתית מבושלת. כדי עיוור אופים את הקרום שלך, לרדד את הבצק שלך, להעביר אותו צלחת העוגה שלך ולחץ אותו בחוזקה כנגד התחתונה וקצוות. לנקב את התחתונה עם מזלג כדי לאפשר חום ואדים לנוע בחופשיות ואופים את הקרום. לאחר מכן, מכסים את קרום העוגה לא מבושל עם פיסת נייר קלף. יוצקים שעועית יבשה מכל סוג על גבי נייר קלף כדי לשמור על קרום מבעבע. אופים את הקרום בתנור שחומם מראש ל 400 מעלות צלזיוס למשך כ 30 דקות או עד שהקצוות זהובים זהובים. מניחים לקליפת העוגה להתקרר, ולאחר מכן מוסיפים את המילוי ואופים אותו בהתאם להוראות המתכון. אתה יכול לכסות את הקצוות של קרום עם רדיד אלומיניום כדי למנוע מהם לשרוף בזמן המילוי אופים.

צחצח את קרום העוגה הלא מבושל שלך עם חלמון ביצה או לבנים – לפני שמזג במילוי ממליץ על האתר Kitchn. הביצה מתקשה כאשר העוגה אופה, יוצר מחסום לחות בין הקרום והמלית. לקבלת עוגה לא אופים, לשקול צחצוח תחתית של קליפה מוקפצת מראש עם שוקולד אם הטעם ישפר את הטעם של העוגה שלך. בואו מגניב השוקולד, אשר משמש גם מחסום לחות, ולאחר מכן להוסיף מילוי שלך.

אפיית עוגה התאספו שלך צלחת פאי זכוכית היא דרך יעילה לניטור קרום כפי שהוא אופה. מחממים את התנור בהתאם להוראות המתכון. מגזין בון Appetit ממליץ למקם את העוגה על המדף התחתון של התנור שלך, אשר מעמיד את קרום העוגה קרוב יותר למקור החום, ומאפשר לה לאפות לגמרי. ברגע שיש לך הבחין כי התחתון הוא חום זהוב, להזיז את העוגה על המדף העליון של התנור שלך כך העליון יכול חום לפי הצורך.

פירות משחרר מיץ כפי שהיא מבשלת. כדי למזער את כמות הנוזל שלך פאי מילוי משחרר במהלך האפייה, שקול precooking פירות ושופכים את המיץ. אתה יכול להשתמש במיץ כדי להפוך רוטב לשפוך על הפשטידה בעת ההגשה. אם אתם מעדיפים לאפות פירות גולמיים בקליפת העוגות, פשוט מערבבים אותו עם סוכר ומאפשרים לו לשבת גם גורם מיצים שלו לשחרר, אשר שומר על קרום העוגה מ שנותר ספוג במהלך האפייה.

העיוור לאפות את הקרום

מעיל עם ביצה, מברשת על שוקולד

אופים בצלחת זכוכית

מסננים את המילוי