אמוקסיצילין עבור צלוליטיס

העור משמש כמכשול מגן מפני מגוון רחב של חיידקים הנמצאים בסביבה. שברים או סדקים בעור מאפשרים לחיידקים אלה להיכנס ולגרום לזיהום עור הנקרא צלוליטיס. רופאים בדרך כלל רושמים תרופות דמויי פניצילין כמו אמוקסיצילין עבור אנשים עם צלוליטיס, אומר מאיו קליניק.

מאפיינים

כאשר חיידקים נכנסים דרך העור ומדביקים את הרקמה הבסיסית, האזור הופך לאדום, נפוח ורך, אומר מרפאת מאיו. אם הזיהום ממשיך בטיפול, הוא מתפשט יותר של העור סביב העור ואת המבנים, גרימת כאב מוגבר. צלוליטיס עשוי להרגיש חם למגע.

גורם ל

Cellulitis נגרמת בדרך כלל על ידי staphylococcal או חיידקי סטרפטוקוקל, על פי מאיו קליניק. זן עמיד במיוחד של חיידקים המכונה staph aureus עמיד methicillin, או MRSA, יכול להדביק מבנים עור ולגרום צלוליטיס רציני.

יַחַס

רופאים בוחרים amoxicillin כתרופה המועדפת על קבוצת זיהומים סטרפטוקוקליים וזיהומים סטפילוקוקליים מקבוצות B, C ו- G, מציין Rx List: זהו קו הגנה ראשון נגד צלוליטיס הנגרם על ידי MRSA.

מִנוּן

תינוקות מתחת לגיל 3 חודשים בדרך כלל דורשים 20 עד 30 מ”ג של amoxicillin יומי עבור כל ק”ג, או 2.2 פאונד, של משקל הגוף שלהם. מ 4 חודשים עד 12 שנים, המינון המומלץ הוא 20 עד 50mg / kg / day, מחולק לשניים או שלושה מנות. רופאים בדרך כלל מרשמים 250 עד 500 מ”ג של אמוקסיצילין שלוש פעמים ביום, או 500 עד 875 מ”ג אוראלי פעמיים ביום למבוגרים עם צלוליטיס. מהלך הטיפול נע בין 7 ל -10 ימים, אומר Drugs.com.

טפסים

Amoxicillin מגיע נוסחאות ההשעיה בעל פה עבור תינוקות, פעוטות וגנים. זה מיוצר גם כמו טבליות לעיסה עבור בני נוער מבוגרים, כמו גם טבליות או כמוסות רגיל עבור אנשים שיכולים בבטחה לבלוע גלולות שלמות.

תסמינים של צלוליטיס צריכים להיעלם במהלך הימים הראשונים של הטיפול באמוקסיצילין, על פי מאיו קליניק. אנשים אשר ממשיכים להיות סימפטומים או מי לפתח חום גבוה צריך להודיע ​​על הרופאים שלהם מיד.

מסגרת זמן

Amoxicillin, כמו פניצילין ועוד אנטיביוטיקה כמו פניצילין, יכול לגרום לאלרגיה חמורה הנקראת אנפילקסיס שיכול להוביל לקריסה לב וכלי דם. אנשים שיש להם תגובות אלרגיות כדי פניצילין, ampicillin, dicloxacillin, oxacillin, carbenicillin או שילוב מוצרים כמו amoxicillin ו clavulanate לא צריך לקחת amoxicillin, מזהיר Rx רשימה.

אַזהָרָה