תסמינים מוקדמים של כאבי ראש מיגרנה

הקשר בין כאבי ראש למיגרנה לבין אבחנה של טרשת נפוצה הוא אחד הגורמים הסותרים רבים באבחון קשה של טרשת נפוצה. יותר אנשים עם טרשת נפוצה מקבלים גם מיגרנות, כאבי ראש כרוניים או כאבי ראש מצרר בהשוואה לאוכלוסייה הכללית על פי האגודה הלאומית MS. מאחר והוא מהווה גורם אחד בלבד באבחון MS, ומאחר ש- MS מגיע באופן שונה אצל אנשים שונים, הוא אינו הגורם המכריע באבחון MS.

גורמים

למרות שרוב האנשים מכירים כאב ראש מסוג כלשהו, ​​אלה עם MS יש נגעים על המוח בשילוב עם רמות סרוטונין נמוכות – גורמים משותפים עם הסובלים ממיגרנה. על פי האגודה הלאומית MS, מיגרנה הם כאבי ראש משותף אך לא נחקרה הקישור לאבחון של טרשת נפוצה. האגודה מסייעת לממן מחקר באוניברסיטת ניו יורק כדי לגלות מדוע מיגרנות שכיחות יותר בקרב חולי טרשת נפוצה מאשר באוכלוסיה הכללית.

מַשְׁמָעוּת

האגודה גם מציינת כי בעוד כאבי ראש הם סימפטום של טרשת נפוצה, הסימפטומים הנפוצים יותר כוללים דיכאון, קהות, בעיות ראייה, עייפות, חוסר תיאום, סחרחורת, כאבי שרירים. הסופרת קתרין ספירה, בעלת טרשת נפוצה משנית, טוענת כי אבחון טרשת נפוצה, כמו אלצהיימר, הוא יותר עניין לחצות את מה שמחלות אינן גורמות לתסמינים ולא את מה שהן. לכן חשוב יותר למצוא תערובת של הסימפטומים הנפוצים יותר המתואמים טרשת נפוצה כמו גם כאבי ראש ולאחר מכן לקבל אבחון מעמיק של נוירולוג המתמחה בטרשת נפוצה לפני לקפוץ למסקנה שיש לך MS.

ספֵּקוּלָצִיָה

לדברי אן Pietrangelo, סופר וטרשת נפוצה הסובל, “מיגרנות ו- MS משותפת הקרקע. שניהם אינם מובנים כהלכה ולעתים קרובות מתבטלים כפסיכולוגיים בטבעם. הן שכיחות יותר לנשים מאשר גברים. שניהם ישנו את הדרך שבה אתה חי את החיים שלך “. עם זאת, כדי להחליט על שני מקושרים כחלק העבודה האבחון עדיין לא נקבע. זה יכול להיות רק כי כמה הסובלים של טרשת נפוצה סובלים גם ממיגרנות והאחד אינו מנבא של האחר.

שיקולים

גורמים אחרים הקשורים ל- MS ולמיגרנות עשויים להיות בעלי השפעה רבה יותר מאשר סימפטום באבחון. תרופות, עייפות, דיכאון, מתח וחרדה הם כל ההשפעות של MS שיכולים לעזור להביא מיגרנה או כאבי ראש כרוניים חמורים. בעיות ראייה, מתח ותופעות הלוואי של התרופות העיקריות המשמשות למאבק בטרשת נפוצה, הנקראות לעיתים קרובות תרופות ה- ABC (Avonex, Betaseron ו- Copaxone), סובלות גם מכאבי ראש קשים כאחד מתופעות לוואי שכיחות.

סוגים

ישנם מספר סוגים של כאבי ראש שעלולים להיחשב מיגרנות והם נפוצים על ידי חולי טרשת נפוצה, אבל לכל סוג יש תיאור שונה. כאבי ראש אופטיים נויוריטיס נוטים להיות בצד אחד של הראש נראה להחריף על ידי תנועת העין. כאבי ראש דיכאון, כאבי ראש מתח (אשר נוטים להיות מתון יותר מיגרנות) וכאבי ראש מצרר (עם הופעה מהירה וכאב מזעזע חוזרת על צד אחד של הראש) היו כל טועה כמו מיגרנה על ידי הסובל. הבדל אחד ברור כי מיגרנות בדרך כלל יש מבשר לזיהוי מזהיר את החולה של התקפה מתקרבת של מיגרנה. כמה מבשרי כוללים ראייה מטושטשת, הילות (עיוותים חזותיים), פעימה חד צדדית, רגישות לאור או בחילות.