פעילות מיקרוביאלית של חיידקים

כורכום הוא תבלין בשימוש נרחב במטבח ההודי. זה אחראי לתת קארי צבעו צהוב הטעם. בצמחי מרפא, כורכום יש היסטוריה ארוכה של שימוש לטיפול במצבים שונים הוכיח פעילות מיקרוביאלית. מחקר לתוך הפוטנציאל מיקרוביאלית של כורכום מוגבל ניסויים בבעלי חיים ובבדיקת מבחנים מראה שזה יכול להרוג חיידקים ווירוסים. דרושים מחקרים אנושיים מתוכננים היטב כדי לדעת אם זה יעבוד גם אצל בני אדם.

נלחם הפטיטיס C וירוס

מחקר שפורסם בחודש יולי 2013 בכתב העת “גוט” מצא כי כורכום מגן על תאי הכבד מפני הפטיטיס C, נגיף שגורם למחלת כבד. בעזרת תאי הכבד האנושיים, החוקרים הדגישו את הכורכום – המרכיב הפעיל בכורכום – עם הפטיטיס C כדי לבחון את פעילותו האנטי-ויראלית. הם מצאו כי כורכום יעיל מנע את הפטיטיס C הנגיף מלהיכנס לתאי הכבד האנושי. בדיקות נוספות הראו כי כורכומין לקוי מחייב ויראלי היתוך, אשר מתייחס לתהליך שבו וירוס אינטראקציה עם פני השטח של תא המארח כדי לפלוש אליו.

מגן מפני זיהום Vulnificus Vibrio

כורכום כורכום מפעילה פעילות מיקרוביאלית נגד זיהום ויבריו vulnificus, על פי תוצאות מחקר שפורסם בחודש דצמבר 2011 בכתב העת “FEMS אימונולוגיה מיקרוביולוגיה רפואית”. Vibrio vulnificus שייך לאותה משפחה של חיידקים הגורמים כולרה. להיות חשופים למאכלי ים מזוהמים או מי ים עלולים לגרום להקאה, לשלשול וכאב בטן. חוקרים מצאו כי כורכומין מנע צמיחת חיידקים ויבריו וולניפיקוס ושמר על החיידקים מפני קשירה לתאים המארחים, מנגנון הגנה מרכזי, לדברי המחברים.

מחלת תאי סרטן הפפילומה האנושי

לדברי החוקרים, הם פיתחו קרם בנרתיק המבוסס על כורכום, המחקה ביעילות את הפפילומה האנושי, או תאי סרטן HPV. במחקר במבחנה באמצעות תאים סרטניים של HPV, הם מצאו כי כורכומין מעכב את הביטוי של חלבונים פרו-סרטניים שונים ומסיר באופן סלקטיבי סוגים שונים של תאי סרטן HPV מבלי לפגוע ברקמות לא סרטניות. המחקר פורסם במהדורת אפריל 2013 של כתב העת “אונקולוגיה גינקולוגית”.

כורכום מזון ותוספי מזון

השורשים ואת הנורות של הצמח כורכום משמשים מזון ותרופות צמחיות. כורכום זמין גם כתוספת בצורות שונות כגון כמוסות המכילות אבקה, תמצית נוזלית ותמיסה. שימוש בכורכום במזון שלך נחשב בטוח, אבל לדבר עם הרופא הראשון שלך אם אתה שוקל לקחת תוספי כורכום. כורכום עשוי להוריד את רמת הסוכר בדם, מה שעלול לגרום לבעיות אם אתה לוקח תרופות לסוכרת. זה יכול גם לפעול כמו מדלל דם, אינטראקציה עם תרופות דליל דם או להגדיל את הסיכון לדימום במהלך הניתוח.