עין העננים ב בני נוער

ישנם שינויים פיזיים רבים במהלך שנות העשרה כמו נערות בגיל ההתבגרות הבנים להגיע בגרות. שינויי גוף אופייניים כוללים צמיחת שיער חדשה ופרימלים. כמה בני נוער יש פחות נפוץ לשנות. לפתע הם מבחינים בנקודות או קווים ברורים המרחפים על שדות הראייה שלהם. חסימות אלה מעצבנים נקראים floaters, על פי המכון הלאומי לעיניים, או NEI. הם אינם מהווים סכנה פיזית, אבל הם יכולים להיות מטריד בפעם הראשונה העשרה מבחין בהם.

הַגדָרָה

Floaters הם צללים על הרשתית נגרמת על ידי חריגות בנוזל הזגוגית של העין. זגוגית היא ג’ל המסייע לעין לשמור על צורתו. זה יכול לפתח גדילים קטנים אשר מטילים צללים אשר גלויים לאדם מושפע. הם נראים לצוף בחופשיות ו dart משם כאשר האדם מנסה להביט בהם ישירות.

מסגרת זמן

אוניברסיטת אילינוי בשיקגו מחלקת אופטלמולוגיה ושירותים חזותיים קובע כי אנשים רבים לפתח floaters במהלך שנות העשרה שלהם ואת 20s, למרות מאוד קצר רואי הילדים יכולים לקבל אותם קודם לכן. הם מתרחשים בתדירות גבוהה יותר כאשר אנשים בגיל כי זגוגי ג ‘ל מתכווץ עם הזמן, כך בני נוער שאין להם floaters עשוי לפתח אותם מאוחר יותר בחיים.

תסמינים

רוב בני הנוער עם floaters לא שם לב אליהם כל הזמן, אבל הם נראים ביותר כאשר אדם מסתכל על רקע רגיל, בהיר כמו קיר בהיר או שמים בהירים. הם לוקחים צורות שונות כגון כתמים, קווים מחוספסים או גדילים ברורים.

יַחַס

Floaters לעתים רחוקות דורשים טיפול. רוב בני הנוער לשכוח אותם, אם כי הם מבחינים בשורות או כתמים מדי פעם. בני נוער עם מספר גדול של floaters כי החזון מעורפל יכול להסיר אותם כירורגי. ההליך, המכונה vitectomy, כרוך בהסרת ג’ל זגוגי עם מחט חלולה. זה מוחלף עם מלוחים כי אינו מכיל כל floaters. MayoClinic.com מזהיר כי הטיפול הוא בדרך כלל לא מומלץ כי זה מעמיד חולים בסיכון גבוה יותר עבור קטרקט ורטינות מנותקת.

אַזהָרָה

בעוד floaters הם בדרך כלל לא מזיק, הם לפעמים סימן בעיה רצינית. בני נוער רבים פעילים בספורט, אשר יכול להעלות את הסיכון של פגיעה בעין. מספר גדול של floaters המופיעים בבת אחת עשוי להצביע על דימום בעין. בני נוער המפתחים צפים חדשים, מלווה בחזיון ראייה, עשויים להיות בעלי רשת קרועה. Floaters כי הגידול במספר או להתרחש יחד עם ראייה מעונן או דוהה צריך להיות מוערך באופן מיידי על ידי רופא.