מרפק ראש החלפת זמן ההתאוששות

הראש הרדיאלי הוא עצם נפוצה של מרפק המרפק. טיפול ראשוני של שברים ראדיאליים ראש יכול להיות לא תפעולי אם יש עקירה מינימלי של שברי. בשברים מורכבים יותר עם יותר עקירה ועוד שברי עצם, ברגים וצלחות לא יכול לייצב את המרפק כראוי, וכן החלפת ראש רדיאלי עשוי להיות מצוין. לא משנה מה הטיפול נעשה, הדרך הטובה ביותר לקבל תוצאות אופטימליות היא על ידי טווח מוקדם של תנועות תנועה והגבלת זמן הליהוק.

שבר ראש רדיאלי

שברים ראשיים רדיאליים יכולים להתרחש יחד עם פגיעות אחרות ברקמות הרכות ובעצם של פרק היד, האמה והמרפק. הטיפול תלוי ברמה של עקירה או הפרדה של שברי הגרמית ואת המספר הכולל של שברי המעורבים.

אינדיקטורים להחלפת ראש רדיאלי

החלפת הראש רדיאלי משמש כדי לסייע במניעת תנועה של עצם הרדיוס. כאשר עצם הרדיוס נודדת, היא עלולה לגרום לכאב מפרקי כרוני. ראש תותבת הראשית שואפת למנוע שינוי משמעותי האנטומיה של האמה ואת פרק כף היד. החלפת הראש הרדיאלי שמור בדרך כלל לשברים חמורים שעקרו או שלא ניתן לתקן אותם באמצעות ברגים ו / או לוחות. סקירה מקיפה של ה- AAOS אומרת כי עבור שברים של הראש הרדיאלי המעורב בשלושה שברים או יותר, החלפת הראש הרדיאלית צריכה להיחשב כטיפול כירורגי.

ויטאליום פרוטזה

כאשר המרפק כבר נקע, ויטאליום תותבת מסומן. זו תותבת ספציפית יציבה יותר מאשר תותבת סיליקון, אבל אם בכושר השתל הוא הדוק מדי, יהיה אובדן הארכה או את היכולת ליישר לחלוטין את המרפק, גם לאחר פיזיותרפיה.

אלוגראפט של החלפת ראש רדיאלי

השימוש ראש allograft רדיאלי כתחליף מצוין כאשר השבר משתרע לתוך הצוואר הרדיאלי. אלוגראפט הוא משתמש עצם מאדם אחר כתחליף במקום מתכת או סיליקון.

החלפת סיליקון

החלפת סיליקון יכול לשמש spacer זמני כדי לאפשר ריפוי של רקמות רכות. סיליקון יכול להישבר, המוביל דלקת סינוביטיס, או דלקת של המפרק. התותבת יש שיעור כישלון גבוה יותר כאשר הוא עשוי של סיליקון בשל מדגיש גבוה על תותבת במפרק radiocapitellar, האתר שבו הפרתזה באה במגע עם עצם הזרוע הדיסטלי. באמצעות סיליקון כמו spacer מאפשר רדיוס לרפא במצב הנכון לפני הסרתו.

טווח מוקדם של תרגילי תנועה נעשים לאחר הראשונית אחת לשבועיים תקופה של immobilization ב סדק ו קלע. השיפור הוא מתקדם עם הזמן ותרגילי פיזיותרפיה. במחקר של תוצאות ב Journal of Bone and Joint Surgery (JBJS) של ארתרופלסטיה ראשית רדיאלית של ד”ר רובי גרואאל מהטיפול הרפואי של סנט ג’וזף באונטריו, קנדה, נמצא כי רוב החולים מתאוששים תוך שישה חודשים עם התאוששות קלה יותר לעומת ב -18 החודשים הקרובים. החולים דיווחו על שביעות רצון גבוהה הן בשלושה חודשים והן בשנתיים שלאחר הניתוח לאחר החלפת ראש רדיאלי.

שיקום