כאב ילדים בירכיים

כאב ירך על ילדים נגרם לעיתים קרובות על ידי התכווצויות, זנים או כאבים גוברת. ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את רמת הכאב של ילדכם כאשר מתרחש מצב זה. אם הילד שלך מתקשה להזיז את הרגל או לבכות אם הרגל נגעה, לחפש טיפול רפואי מאז שבר הוא גורם אפשרי לכאב.

זיהוי

שתי קבוצות השרירים הגדולות המושפעות מכאב בירך הן שריר הארבע והראשון. שרירי הירך ממוקמים על החלק הקדמי של הירך והאמסטרינגס על גב הירך. התכווצות באחד השרירים האלה גורמת להתכווצויות לא רצוניות של השרירים, מה שמביא לכאב עז שבדרך כלל נמשך פחות מדקה. לפעמים ניתן להרגיש את התכווצויות עם היד שלך או בולטת לעין כמו גוש קשה על השריר. שריר מתוח הוא כואב, חזק הילד שלך יש טווח מוגבל של תנועה. בהתאם לחומרת הפגיעה, הכאבים בשרירים מתוחים יכולים להימשך שעות עד שבועות. שריר ירך מתוח יכול להכריח את הילד ללכת עם צולע או לא להיות מסוגל ללכת בכלל. לפעמים “פופ” הוא הרגיש במהלך פגיעה בגיד הברך. כאבים גואים של הירך יש תחושה כואבת כי בדרך כלל מתרחשת בשתי הרגליים והוא הרגיש בדרך כלל בלילה. כאב ראש או כאב בטן לפעמים מלווה זה סוג של כאב בירך.

גורם

הסיבה המדויקת של התכווצויות אינו ידוע, אבל התייבשות שרירים הדוקים לשחק תפקיד משמעותי בהתפתחות של התכווצויות. התייבשות היא כנראה הסיבה שילדים מפתחים התכווצויות במהלך או לאחר משחק על ימים חמים. זן מתרחש כאשר שרירי הירך מתוחים או קרועים. זנים יכולים להתרחש גם אם השרירים overused במהלך פעילות מאומצת. כאבי גידול אינם קשורים כלל לגוף שצומח ומתרחשים ב -10% מהילדים הבריאים, על פי בית החולים לילדים בסיאטל. כוח המונח על השרירים במהלך משחק נמרץ יכול לגרום לכאב במערכת של מערכת העצבים של הילד, וזה הסיבה הכאב הוא הרגיש בלילה מאז פעילות מאומצת בוצעו במהלך היום.

יַחַס

התכווצות נעלמת זמן קצר לאחר ההתכווצות מתחילה בשריר. אתה יכול לעזור להקל על התכווצויות של הילד שלך על ידי מתיחת השריר המושפע בזמן עיסוי לעווית. החלת קרח על השריר אם הכאב נמשך לאחר התכווצות התכווצויות. תן לילדך מים אם התכווצות מתרחשת ביום חם. אם שרירי הארבע או המסטרינגס מתוחים, השאר את הרגל במשך 48 השעות הראשונות לאחר הפציעה. קרח את האזור במשך 20 דקות ארבע פעמים ביום במהלך 48 השעות הראשונות, אבל לעבור כרית חימום פעמיים ביום לאחר 48 שעות. הקרח מפחית דלקת, והחום מקדם ריפוי. ברגע שהכאב נעלם, בצע מתיחות אור וחלק מתחזק לשרירי הירך. הקלה מכאבי גדילה שונים בין הילד לילד. יש ילדים שמנחמים עם ההורה. עיסוי, כרית חימום ואמבט חם בזמן השינה יכולים לספק הקלה מכאבים גוברים. Acetaminophen או איבופרופן יכול להיות מנוהל עבור cramps, זנים וכאבים גוברת. לעולם אל תיתן אספירין לילד מאחר והאספירין מגביר את הסיכון של ילדך לתסמונת ריי, שהיא קטלנית.

מְנִיעָה

להפחית את הסיכון של הילד שלך התכווצויות על ידי עידוד הילד לשתות נוזלים מספר פעמים ביום – במיוחד לאחר פעילות גופנית. עזרו לילדכם למתוח את שרירי הירך בכל יום והחזיקו מעמד במשך 30 שניות לפחות. קבל את הילד מעורב בפעילויות המעודדות צוות מתיחה, כגון התעמלות, ריקוד, המסלול ורוב הספורט. טווח מוגבר של תנועה גם מקטין את הסיכון של הילד שלך של זן שריר. אתה לא יכול למנוע כאבי גדילה של הילד.