ויטמין B12 יכול להיות מרגיע?

ויטמין B12 שייך למרכיב B- ויטמין, חברי אשר מכונה בדרך כלל ויטמינים מתח. הוכח כי ויטמין B12 יכול להיות מרגיע לעזור להקל על הסימפטומים של מתח ואף לסייע בהפחתת התקפי פאניקה. ויטמין B12 משמש את הגוף שלך לייצר שני נוירוטרנסמיטורים חשובים, GABA ונוראדרנלין, אשר הוכחו לתרום למצב רוח חיובי.

ויטמין B12

הגוף שלך זקוק ויטמין B12 עבור מספר פונקציות ביולוגיות חשובות. זה מקדם את הפיתוח של כדוריות דם אדומות בריאות, תורם לייצור של נוירוטרנסמיטורים, משמש את התאים שלך כדי ליצור DNA, משמש מטבוליזם חומצה גרעין מעורב ביצירת ותיקון של מיאלין. Myelin הוא ביסוד חשמל ביולוגי המקיף את הנוירונים של הגוף שלך שומר על הדחפים העצביים שלך עובד כראוי. כי ויטמין B12 הוא מסיס במים, הגוף שלך לא לאחסן הרבה של ויטמין זה. מחסור בוויטמין B12 יכול להראות את עצמו כעצבנות ודיכאון, כמו גם לתרום לאנמיה. מחקר של 3,000 נשים הרות הראה כי תינוקות שקיבלו כמויות מספיקות של ויטמין B12 היו בסיכון גבוה פי שמונה מאשר לבכות מאשר תינוקות שקיבלו כמויות נאותות של חומר מזין זה.

לחץ

מתח הוא עובדה של חיי היומיום. בכמויות קטנות, מתח יכול לדחוף אותך להשיג יותר ממה שהיית עושה אם היית רגוע, אבל כמויות גדולות יותר זה יכול לנקז אותך, הן מבחינה רגשית והן מבחינה פיזית. בנוסף לסימפטומים פיזיים, כולל מתח שרירים, הזעה ודופק מהיר, מתח מתבטא רגשית. כאשר אתה לחוץ, אתה משהו אבל רגוע: אתה יכול להיות עצבני וכעס בקלות, יש קושי להתרכז, מרגיש עייף מתקשה לישון. רמות גבוהות של מתח יכול ליץ ויטמין B12 מהמערכת שלך, אשר עשוי להפריע לייצור רמות בריאות של נוירוטרנסמיטורים. בנוסף, ויטמין B12 ושאר ויטמיני B הם cofactors שעשויים לעזור לגוף להיפטר כימיקלים עצביים הקשורים בהפרעות במצב הרוח, כולל חרדה ודיכאון.

נוירוטרנסמיטרים ומתילציה

ויטמין B12 משמש את הגוף שלך עבור מתילציה, שהוא תהליך כימי המאפשר לגוף ליצור תרכובות כימיות חדשות מאלה הקיימים. חלק מן הכימיקלים החדשים הללו הם הנוירוטרנסמיטרים החיוניים לתמיכה במערכת העצבים הבריאה. על פי המרכז הלאומי לבריאות ואיכות חיים, ויטמין B12 יש השפעה ישירה על ייצור של נוירוטרנסמיטורים סרוטונין, נוראדרנלין ודופאמין. סרוטונין פועל כדי לתמוך ביציבות רגשית ולהפחית את הרגישות, הנוראדרנלין יכול ליצור תחושה של רווחה, ודופמין יכול לייצר תחושות של הנאה. חסרונות של נוירוטרנסמיטורים אלה יכולים להפחית את יכולתך להתמודד עם מצבים מלחיצים.

מקבל מספיק ויטמין B12

משרד תוספי התזונה ממליץ על הקצבה יומית של 2.4 מיקרוגרם של ויטמין B12 למבוגרים בריאים ו -2.2 מיקרוגרם לנשים בהריון. מקורות תזונתיים של ויטמין B12 כוללים בעיקר מקורות חלבון, כולל בשר, כבד, צדפות ודגים. מקורות הצמח הם מעטים, אבל כוללים שמרים בירה דגנים מועשרים. התייעץ עם הרופא או רופא המטפל על ויטמין B12 ספקים, במיוחד אם אתה נותן להם ילדים או תינוקות.