האם חוסר מגנזיום גורם לעור צהוב?

כאשר העור מפתחת גוון צהוב, אתה עשוי לתהות אם ליקויים תזונתיים הם אשמים. עור צהוב ידוע גם בשם צהבת, וזה סימפטום של בעיה הבסיסית, לא בעיה בריאותית בפני עצמה. בעוד רמות המגנזיום בדם עשויות להיות יחסים עקיפים עם הופעת צהבת, הגורמים לעור הצהוב הם בדרך כלל מורכבים יותר מאשר מחסור פשוט מגנזיום או חומר מזין אחר.

צַהֶבֶת

צהבת מתפתחת כתוצאה של יותר מדי bilirubin בזרם הדם. עלייה זו יכולה להיות נגרמת על ידי מחלות לב, מחלות כבד, זיהומים, חסימת צינור מרה או הפרעות גנטיות. תרופות מסוימות יכולות גם לגרום לצהבת, ותינוקות שזה עתה נולדו מפתחים אותה כחלק מהתהליכים הפיזיולוגיים הרגילים לאחר הלידה. מישהו המציג צהבת בדרך כלל גם מפתחת מצהיבים בלבן של העיניים.

מחסור במגנזיום

צהבת היא בדרך כלל סימפטום של חוסר מגנזיום אצל מבוגרים בריאים. חוסר מגנזיום גורם חולשה, בחילה, הקאות, עייפות, אובדן תיאבון, התכווצויות שרירים, קהות, עקצוץ, הפרעות קצב הלב התקפים. מכיוון שתסמינים אלו כה כלליים, קשה לקבוע האם הם נובעים מחוסר מגנזיום או מסיבה אחרת. הרופא שלך יכול לבצע בדיקת דם כדי לקבוע אם יש לך מעט מדי מגנזיום בדם. נטילת תוספי מגנזיום כאשר רמות שלך כבר בסדר יכול לגרום לבעיות בריאות אחרות, אז אתה צריך לקחת רק מגנזיום נוסף כאשר מומלץ על ידי רופא.

יונתן צהבהב ומגנזיום

במקרים מסוימים, רמות נמוכות של מגנזיום עשויות להתרחש בשילוב עם צהבת אצל תינוקות, אם כי מחקרים אחרים הראו השפעה הפוכה. לפי מחקר שפורסם ב -2004 בכתב העת “Pediatric Research”, תינוקות עם רמות גבוהות של מגנזיום בדם היו רמות גבוהות יותר של בילירובין, גורם לצהבת אצל תינוקות. עם זאת, זה סותר מחקרים קודמים אשר מצאו רמות נמוכות של מגנזיום בתינוקות צהבת. ההבדל יכול להיות בגלל הבדל כאשר התוצאות נמדדו, מאז תאים של התינוק עשויים באופן טבעי לשחרר מגנזיום לתוך הדם כדי לנסות להילחם רמות גבוהות של bilirubin בלידה.

מחלת כיס המרה

אחת הנסיבות שבהן רמות מגנזיום עשויה להשפיע באופן עקיף על התפתחות צהבת היא במקרה של מחלת כיס המרה. עור צהוב הוא סימפטום פוטנציאלי של מחלת כיס המרה, וחוסר מגנזיום וחומרים מזינים אחרים יכולים להוביל להתפתחות של הפרעה זו. במקרים מסוימים, הוספת תוספי מגנזיום לתזונה יכולה להפחית את השכיחות של אבנים בכיס המרה ולסייע להחלים את מחלת כיס המרה, ובכך לפתור את צהבת כי הוא סימפטום של המחלה.

כדי להפוך את הדברים אפילו יותר מסובך, רמות גבוהות של מגנזיום המכיל תרופות מגנזיום סליצילט יכול לגרום לצהבת כתוצר לוואי. אז טיפול עצמי עם צורה זו של מגנזיום עשוי להגדיל את הסבירות של עור צהוב. בגלל כל אלה סותרים השפעות לגבי מגנזיום צהבת, עליך להתייעץ עם רופא אם יש לך חששות לגבי חוסר פוטנציאל של מגנזיום או כל אינדיקציה של עור צהוב.

תוספי מגנזיום וצהבת