דג אמנון אפוי וחלבון עודף בגוף

אמנון הוא דג לבן לבן, מתון, למים ים תיכוניים ואפריקאים. אזורים שונים ממוזגים שונים עכשיו להעלות אמנון, כולל אקלים טרופיים בארצות הברית. אתה יכול להכין אמנון בדרכים רבות ושונות, אבל האפייה היא השיטה הפופולרית ביותר. בגלל אמנון הוא גבוה בחלבון, אכילת יתר של דגים זה יכול, במקרים נדירים, לגרום לך יש יותר מדי חלבון בגוף שלך, אם יש לך תנאים רפואיים מסוימים.

תְזוּנָה

אמנון נחשב דג בריא, כי זה נמוך קלוריות, נתרן, שומן וכולסטרול. 4 אונקיה מנה של אמנון מכיל 100 קלוריות ו -2.5 גרם של שומן. אפייה לא משנה את הערך התזונתי של הדג. אמנון, אשר אין פחמימות, מכיל גם סידן, ויטמין A, ברזל אומגה -3 חומצות שומן. זה גם גבוה בחלבון, מציע 21 גרם ב 4 גרם אונקיה. עם זאת, הרכיבים התזונתיים המדויקים עשויים להשתנות על בסיס אם או לא מוסיפים רוטב או מרינדה לדגים.

קצבה תזונתיים מומלצת

כל תא ורקמות בגוף מכיל חלבון, אשר אתה מקבל מן המזון. מוצרי בעלי חיים, כגון בשר, עופות וחזיר, הם מקורות טובים לחלבון. מקורות אחרים כוללים פירות ים, מוצרי חלב, קטניות, טופו, ביצים, אגוזים וזרעים. רוב הדיאטות האמריקאיות גבוהות בחלבון. לדברי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, הקצבה התזונאית המומלצת היא להבטיח כי 10 עד 35 אחוז מהקלוריות היומיות שלכם יגיעו מחלבון. אישה מבוגרת צריכה לצרוך 46 גרם חלבון ליום, בעוד שגבר מבוגר זקוק ל -56 גרם חלבון יומי.

עודף חלבון

יותר מדי חלבון בגוף יכול לגרום לבעיות בריאותיות. באופן כללי, חלבון עודף קשור לעיתים קרובות קלוריות עודפות שומן רווי, אשר יכול להיות מזיק לבריאות שלך. עם זאת, אמנון אמנון הוא נמוך בשני קלוריות ושומן. אם יש לך תנאים בריאותיים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך להגביל את צריכת החלבון שלך. Proteinuria הוא מצב שבו השתן מכיל עודף חלבון. אנשים עם סוכרת או יתר לחץ דם נוטים יותר לפתח proteuria וצריכים להגביל את צריכת החלבון שלהם.

המלצות

אלא אם כן יש לך proteinuria, אתה אמור להיות מסוגל לאכול אמנון אפוי לעתים קרובות. ודא כי אתה מקבל מספיק פירות, ירקות, חלב ודגנים מלאים בתזונה עם אמנון אפוי. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה מודאג לגבי רמות החלבון שלך. אם יש לך חלבון עודף בגוף שלך, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על דיאטה מופחתת חלבון או להזמין בדיקות נוספות. כדי לאכול תזונה מאוזנת, רק לצרוך את הקצבה התזונה המומלצת של חלבון.