גורם לאנזימי לב מוגבהים

כאשר התקף לב או מצב אחר פוגע בשריר הלב, מגוון של חלבונים משוחררים לתוך זרם הדם כולל אנזימים לב. ניתן למדוד מספר אנזימים לבדיקות דם על מנת לסייע באבחון התקף לב. אלה כוללים קריאין קינאז (CK) ו תת סוג של אנזים זה קרא CK-MB. CK נמצא בלב, שריר השלד והמוח, אבל CK-MB נמצא כמעט אך ורק בלב. במשך שנים רבות, בדיקות CK ו- CK-MB שימשו לאבחון התקפי לב. לאחרונה, בדיקות אלה הוחלפו במידה רבה על ידי מדידת חלבון נוסף הקרוי טרופונין. Troponin הוא בדרך כלל מעיד על נזק לשריר הלב, ואילו הגבהות ב CK ו CK-MB קשורות עם שורה של תנאים אחרים.

אנזימים לב נמדדים כאשר אדם מתלונן על כאבים בחזה, קוצר נשימה ותסמינים אחרים להתקף לב. במהלך התקף לב, תאי שריר הלב מתים בשל חוסר חמצן. אנזימים לבביים מתאי הגוסס דולפים לזרם הדם. בנוסף להתקף לב, מחלות לב אחרות שעלולות לגרום לאנזימי לב מוגברים כוללות: – אי ספיקת לב, או חולשת שריר הלב – דלקת בשק המקיף את הלב או דלקת הלב – דלקת בשריר הלב , או שריר הלב: במקרים מסוימים, אנשים שעברו ניתוח לב או הליך לפתוח חסם עורק הלב חסום הגבהות ב CK ו CK-MB.

זרימת דם לקויה למוח עלולה לגרום לשבץ ולגרום לעלייה באנזימים לבביים. אנשים רבים שחווים שבץ יש גורמי סיכון – כגון לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה וסוכרת – כי גם להגדיל את הסיכון שלהם למחלות לב. כתוצאה מכך, מחלת לב הבסיסית עשויה להתברר לראשונה במהלך אירוע מלחיץ כמו שבץ, גם תורם אנזימים לב גבוה. בנוסף, רמות CK בפרט עלול לעלות עקב שבץ, פגיעה מוחית טראומטית וסרטן המוח, כמו CK נמצא ברקמת המוח.

הפרעות ריאה מסוימות נקשרו גם לאנזימי לב מוגבהים. הנפוץ ביותר הוא תסחיף ריאתי, או קריש דם בריאות. כאשר קריש דם נוסע אל תוך הריאות, הוא בדרך כלל צריך לשאוב חזק יותר כדי להתגבר על לחץ מוגבר בריאות. החוקרים משערים כי כתוצאה של הלחץ הוסיף על הלב, CK, CK-MB ו טרופונין משתחררים. במקרים חמורים, תסחיף ריאתי יכול להוביל בסופו של דבר למוות של רקמת הריאה, אשר קשורה לעלייה CK גם כן.

אנשים עם מחלת כליות כרונית נוטים גם לגבהים באנזימים לבביים. לחץ דם גבוה וסוכרת הם הגורמים המובילים למחלת כליות. כמו כן, אנשים עם מחלת כליות נמצאים בסיכון מוגבר למחלות לב והתקפי לב. עם זאת, CK ו- CK-MB לעיתים קרובות גבוהות אצל אנשים עם מחלת כליות שאינם חווים התקף לב. ירידה בתפקוד הכליות עלולה לתרום לאנזימי לב מוגברים כרונית, שכן הכליות אחראיות לניקוי אנזימי הלב מהגוף. אנשים עם מחלת כליות כרונית שיש להם unethreated hypothyroidism נוטים יותר להיות מורם CK ו CK-MB גם כן.

דלקת חמורה בדם הנקראת אלח דם קשורה לאנזימים לבביים גבוהים. הגוף מגיב אלח דם עם תגובה דלקתית שיכולה להשפיע על איברים מרובים, כולל הלב. אנשים עם אלח דם הם חולים קריטית ולעתים קרובות חווים קצב לב מהיר שיכול להוביל CK מוגבה, CK-MB ו טרופונין. אלח דם קשור גם עם גורמי סיכון אחרים עבור הגבהים האנזים לב, כגון תפקוד כליות לקוי.

מאז קריאטין קינאז קיים שריר השלד, הפרעות שרירים קשורות לעיתים קרובות עם רמות גבוהות CK. הפרעות שריר דלקות פולימיוסיטיס ו dermatomyositis – מצב הקשור שגורם לדלקת בעור ובשרירים – יכול להוביל CK מוגבה. פגיעה בשרירים עקב טראומה, ניוון שרירים והפרעות רקמת חיבור, כגון זאבת, קשורה גם עם הגבהות ב CK. בנוסף, מספר תרופות כולל תרופות סטטין המשמשות לטיפול בכולסטרול גבוה, תרופות נוגדות דיכאון מסויימות ותרופות אנטי פטרייתיות מסוימות יכולות לגרום לרמות גבוהות של CK, נבדקו על ידי: Tina M. St. John, M.

מחלות לב

הפרעות מוח

תנאי הנשימה

מחלת כליות

זיהום חמור

הפרעות שרירים