אתה יכול לרדת במשקל אם יש לך fibroids?

שרירנים של הרחם הם גידולים שפירים בבטנה של הרחם. למיליוני נשים יש גידולים לא סרטניים ברחם, דבר שעלול לגרום לאי-נוחות. לדברי Mayo Clinic, כמו רבים כמו שלוש מתוך ארבע נשים יחוו גידולי פיברואי הרחם. Fibroids יכול לגרום לעלייה במשקל, אשר עשוי להיות בשל חוסר איזון הורמונלי הבסיסית או את גודל fibro. ירידה במשקל עשויה להקל על שרירנים ברחם, על פי מרסי א. הולמס, מתרגלת אחות במרכז לטיפול בנשים לנשים במרכז הבריאות של יארמאות ‘, מיין. עם מאמץ וטיפול רפואי, אתה יכול להתגבר על האתגר של ירידה במשקל עם fibroids.

למרות שרירנים הרחם יכול להיות כאבים ולא לגרום תסמינים, אי נוחות היא גם נפוצה. פיברואידים של הרחם יכולים לגרום לעלייה במשקל, במיוחד בבטן. פיברואידים גדולים עלולים לגרום לנפיחות בבטן מספיק כדי לטעות בהריון. תסמינים אחרים הקשורים לשריר הרחם כוללים דימום כבד ממושך וארוך, לחץ אגני או כאב, השתנה תכופה ועצירות.

שרירנים של הרחם נגרמים על ידי חוסר איזון הורמונלי. ההורמונים המעורבים במחזור הווסת של האישה גורמים לצמיחת שרירנים, מה שעושה את זה סביר כי נשים בגיל הפוריות ואלו לוקח תחליף הורמון לאחר מנופאוזה יחוו אותם. אסטרוגן ופרוגסטרון מעוררים צמיחה של בלוטת התריס. גלולות למניעת הריון עשויות לדכא את ההורמונים הגורמים לשרירנים, ובכך מפסיקים צמיחת פיברויד נוספת. הרופא שלך עשוי לבצע ניתוח כדי להסיר את fibroids. אם את fibroids היו גדולים, אתה עלול לרדת במשקל לאחר שהם הוסרו.

דיאטה ופעילות גופנית יכולה גם לעזור לך לרדת במשקל שנצבר כתוצאה של fibroids הרחם. גזור 500-1,000 קלוריות ביום לאבד אחד עד שני פאונד בשבוע. לאכול תזונה מאוזנת היטב של פירות, ירקות, דגנים מלאים, בשר רזה חלב דל שומן. לעסוק בפעילות גופנית בעוצמה בינונית במשך 30 דקות לפחות ברוב ימי השבוע. המרכז לבריאות האישה ממליץ להימנע ממזונות הגדלים בחומרי הדברה ובהורמוני גדילה מלאכותיים, המכילים קסנוסטרוגנים שעשויים לתרום לשרירנים ברחם.

צור קשר עם הרופא אם fibroids לגרום כאב או סימפטומים כל כך אינטנסיבי כי הם להפריע את חיי היומיום. ראה את הרופא אם יש לך דימום כבד מאוד, אשר עלול להוביל לאנמיה. כאבי אגן מתמשכים או כאב עם יחסי מין הם גם סיבות לחפש טיפול רפואי.

משקל פיברואידים

טיפולים וירידה במשקל

דיאטה ופעילות גופנית

אזהרות