יבש ויבש שיער

ישנן מגוון סיבות מדוע שיער עלול להיות יבש פגום. בדרך כלל יבש, שיער פגום הוא תוצאה של טכניקות טיפול שיער לקוי, אבל גורמים אחרים כמו תזונה לקויה ומחלות עשוי להיות אחראי. החדשות הטובות הן כי עם טיפול שיער החולה ועדין, שיער יבש גס ניתן לטפח בחזרה למצב בריאותי אופטימלי.

תְזוּנָה

תזונה משחק תפקיד חיוני בבריאות השיער שלך. בהנחה שאין תנאים בריאותיים קיימים, שיער יבש יכול לייחס תזונה לקויה. A כראוי hydrated הגוף יהיה בדרך כלל לייצר שיער בריא moisturized, כדי להיות בטוח כי צריכת המים שלך הוא נאות. לדברי WellnessTalk.org, הגוף צריך גם חומרים מזינים כמו ויטמיני B וויטמינים A, E ו אבץ כדי להזין את זקיקי השיער ולהפחית את התרחשות של cuticles שיער מחוספס. ירוק, ירקות עלים עשירים אלה חומרים מזינים ידידותי השיער צריך להיות כלול בתזונה.

נזק תרמי

גורמים סביבתיים ישפיעו גם על הבריאות ועל המראה של השיער. נזקי חום הוא עברין נפוץ בשיער יבש, מחוספס. לדברי LongHair.org, מכשירי עיצוב מחומם zap השיער של לחות יקר. אם השיער אינו מותנה באופן קבוע, אובדן לחות יהפוך חמור ולהוביל בעיות נקבוביות השיער. חוסר נקבוביות משפיע על ניסיונות מאוחר יותר לחות השיער וכתוצאה מכך יובש נוספת שבירה. השתמש מכשירי חימום מחומם — כמו מגהצים שטוחים, curlers חם או מייבשי מכה — במשורה.

סיבות מערכתיות

לפעמים שיער יבש וגס אינם קשורים ישירות לשיטות טיפול לא תקין. תנאי בריאות מסוימים ישפיעו על המראה והמרקם של השיער. על פי SixWise.com, מצב הבריאות הנפוץ ביותר עם שיער יבש, גס הוא הפרעת בלוטת התריס. בלוטת התריס עשוי להיות overactive או תחת פעיל. ככל שהמחלה מתקדמת, המרקם והחיוניות של השיער עשויים להשתנות. גיל המעבר הוא גורם ביולוגי נוסף שמייצר בדרך כלל שינוי במרקם השיער, כמו אנמיה והפרעות מעיים. התייעץ עם הרופא שלך אם יש חשד להפרעה בריאותית.

שיער לחות

שיער יבש הוא שיער צמא והוא צריך לחות עמוקה. מרכך לחות יכול לעזור לציפורן השיער להחמיא, אשר ישפר את המרקם הגס של השיער. מיזוג שיער רגיל הוא הכרחי לשיער יבש, גס. על פי LongHair.org, שמן אור, כגון שמן חוחובה, ניתן להשתמש כדי לרכך ולרכך את השיער לאחר מותנה כראוי. טיפולים חלבונים מסחריים ניתן להשתמש כדי לחזק את השיער, אבל לא להעמיס את השיער עם חלבון בניסיון לתקן את מצב השיער כי יותר מדי חלבון יהפכו את המצב של שיער יבש, גס יותר.

מְנִיעָה

הדרך הטובה ביותר להילחם שיער יבש, גס היא למנוע את התרחשות מלכתחילה. לדברי LongHair.org, השיער צריך להיות מטופל בעדינות ואת השימוש של מכשירי חימום מחומם צריך להיות חדל כך שלמות השיער נשמר. יחד עם הסרום לחות יומי, שמפו ללא גופרית והתניה הרגילה, LongHair.org גם ממליץ השיער להישמר מעלה את הבגדים ואת הכתפיים כי החיכוך מפני שפשוף על פני משטחים אלה יפיק פיצול, יבש, שבור מסתיים.