תופעות לוואי רע של זריקות hcg לירידה במשקל

מינהל המזון והתרופות האמריקני, או ה- FDA, אישר את הורמון HCG, או גונדוטרופין כוריוני אנושי, לטיפול באי פוריות. זה גם הפך פופולרי עבור ירידה במשקל בגלל תיאוריה שפותחה בשנת 1950 על ידי האנדוקרינולוג הבריטי א T.W. Simeons כי זה יכול לחסל תיאבון רעב ולהפיץ מחדש שומן. בשנים שלאחר מכן, מחקרים הראו כי HCG אינו יעיל יותר מאשר פלסבו וכי תופעות לוואי פוטנציאליות יכול להיות מסוכן.

כאשר נעשה שימוש כפי שנקבע, HCG יכול לגרום לביוץ אצל נשים עקרות ולהגביר את כמות הזרע אצל גברים. הוא משמש גם לטיפול בהפרעות בבלוטות ובנשים עם תסמונת שחלות פוליציסטיות. כאשר נעשה שימוש למטרות אלה, HCG יכול לגרום לקרישי דם, כאב במקום של הזריקה, קהות, עקצוץ, בלבול, סחרחורת וכאבי ראש. נשים הנוטלות את התרופה נוטות למצב הידוע כ”תסמונת היפר-סטימולציה בשחלות “, מחלה העלולה לסכן את החיים, וסביר יותר שתתרחש לאחר מחזור הטיפול הראשון. הסימפטומים כוללים כאבי אגן, ידיים או רגליים נפוחות, כאבי בטן או נפיחות, קוצר נשימה, עלייה במשקל ובעיות במערכת העיכול. חולים אשר משתמשים HCG לירידה במשקל נמצאים גם בסיכון לתופעות לוואי אלה.

ה- FDA מאשר תרופות עבור אינדיקציות ספציפיות, ורופאים וחוקרים נדרשים לדווח על תופעות לוואי. מאחר ורופאים רשאים לרשום תרופות שאושרו על ידי ה- FDA למטרות שלא צוין על התווית, הידועה כ”תרופות מחוץ לתווית “, הן מחוייבות לחשוף את תופעות הלוואי לכל חולה השוקל לקחת את התרופה. ה- FDA, לעומת זאת, אינו עושה בפועל של יצירת אזהרות הצרכנים עבור שימוש מחוץ תווית, כגון עם HCG וירידה במשקל. ה- FDA מתריע אם התרופה נמצאת בסיכון לסכן את הציבור. אירוע אחד כזה היה קשור ל- HCG ולירידה במשקל, לדברי דובר ה- FDA. בשנת 2011, ה”ניו יורק טיימס “דיווח כי לחולה בדיאטה של ​​HCG היה תסחיף ריאתי.

לא רק אתה בסיכון לתופעות לוואי רגילות הנגרמות על ידי ההורמון כאשר על דיאטה HCG, אבל אתה גם בסיכון לתופעות לוואי מן הדיאטה. פרוטוקול HCG כרוך לוקח רק 500 עד 550 קלוריות ליום עבור מקום בין שלושה עד שבעה שבועות. המכונים הלאומיים לבריאות ממליצים למבוגרים בריאים לצרוך יותר מפי שניים מהסכום הזה רק לתפקוד רגיל. אכילה של פחות מ -800 קלוריות ביום מזכה בתזונה דלת-קלוריות מאוד, ועליך לעקוב אחר דיאטה כזו רק תחת השגחה רפואית. בשל תופעות הלוואי האפשריות של הלב וכלי הדם, ד”ר סקוט מ. בלייר, מנתח קוסמטי בניו יורק, שמייעץ לחולים בדיאטות HCG, מחייב לקוחות חדשים לעבור בדיקות EKG כדי לקבוע כי ליבם חזק מספיק כדי לעמוד בפרוטוקול.

HCG זמין גם על הדלפק. כמו כל תוספי ההומיאופתיה, HCG נמכר טיפות, מעדרים, כמוסות או טופס מסטיק אינו מוסדר על ידי ה- FDA. אליזבת מילר, חוקרת הונאה מטעם ה- FDA, אמרה כי בעוד שה- HCG המשלים אינו מזיק, אין הוכחות לכך שתרופות ללא מרשם יעילות לירידה במשקל. יצרנים משלימים של HCG, הטוענים כי למוצרים שלהם יש יכולות להפחתת משקל, עשויים לבצע הונאות כלכליות, לדברי מילר.

תופעות לוואי

שיקולים

מרשם HCG

הומיאופתית HCG