רעשים חזקים עלולים לפגוע בתינוק שטרם נולד?

כאשר אתה בהריון, חשיפה לקולות רמים יכולה להעלות את הסיכון לבעיות שמיעה ובעיות בריאות אחרות לא רק לך, אלא גם עבור התינוק שטרם נולד. קולות רמים יכולים לבוא ממגוון מקורות, כולל מנועי מטוסים, קונצרטים רוק, רעש הקשורות למקום העבודה או רדיו רכב שיחק בנפח גבוה. הימנעות רעשים רמים לא בהכרח אומר דבק בסביבה שקטה לחלוטין, עם זאת, מאז קולות רכים למעשה עשוי להיות מועיל לילד שטרם נולדו.

מה תינוקות שומעים ברחם

האוזן החיצונית, הפנימית והאמצעית של תינוקך שטרם נולד, מפותחת היטב ב -24 שבועות. השבלול נוצר בנקודה זו, כך שהאוזן של התינוק יכולה להעביר צלילים למוח לעיבוד. לפעמים בין 27 ל 30 שבועות ההריון, העובר מתחיל להגיב על קולות מחוץ לרחם.

צלילים מובסים

ברוב המקרים, אפילו נשמע כי נראה לך חזק יכול להיות מעומעם ברחם. קירות הרחם, השומן והשרירים בחלל הבטן מגבירים את גלי הקול ומורידים את עוצמת הקול לפני שהם מגיעים לאוזני התינוק. הנוזל השפיר ממלא את האוזן הפנימית, מונע את עור התוף מלהגביר את הצלילים באופן שבו התינוק ייוולד, וגם ימחק רעשים גבוהים, אולם, נוזל מי השפיר אכן מגביר את הצלילים הנמוכים.

השפעת הרעש הרם על העובר

חשיפה ממושכת לצלילים על 90 עד 100 דציבלים, על רמת המנסרים, יכולה להעלות את הסיכון של התינוק שטרם נולד, על פי מה לצפות. זה גם יכול להגדיל את הסיכויים ללדת בטרם עת ועל בעל משקל לידה נמוך התינוק. חשיפה קצרה מדי פעם לצלילים בטווח 150-155 דציבלים, הרמה ליד מנוע סילון, עלולה לגרום לבעיות דומות. רעש קולני פתאומי יכול גם להבהיל תינוק שטרם נולד, דבר הגורם לגדילה בפעילות זמן קצר לאחר שהעובר שומע את הצליל.

מוזיקה רכה מרגיעה את אמא ואת התינוק

בעוד נשמע חזק מדי עלול לגרום נזק לתינוקך, צלילים רכים יותר עשויים לספק תועלת כלשהי. חשיפה למוסיקה נעימה שיחק ברמה של 70 דציבלים או נמוך יותר יכול להרגיע הן אמא ותינוקת. הימנע ממוזיקה חסרת תקדים בכל נפח, שכן מחקרים בבעלי חיים הצביעו על שינויים במבנה המוח כאשר העוברים נחשפים לסוג זה של מוזיקה, על פי מרכז בייבי. בגלל ההשפעה של מוסיקה על תינוקות אנושיים שלא נולדו לא נחקרו היטב, ההשפעה המלאה של קול על העוברים נשאר ידוע.