נשים יכולות לקחת עשב מיובל עשב?

למרות שאתה אולי לא אוהב את השם, עשב מיובל עשב יכול להיות מועיל הן לגברים והן לנשים. עשב עז מיובל, המכונה גם epimedium, הוא חשב לשנות רמות של הורמונים מסוימים כולל אסטרוגן. לאפימדיום יכולות להיות השפעות מורכבות בגוף על ידי העלאת מצב הרוח, האנרגיה ורגשות של עוררות. כימיקלים מסוימים באפימדיום נמצאו כבעלי פעילות אסטרוגנית העלולה למנוע איבוד עצם. התייעץ עם רופא לפני השימוש בעשב זה לטיפול במצב רפואי.

Epimedium הוא צמח בשימוש מסורתי ברפואה הסינית. Epimedium גדל בסין, בחלקים אחרים של אסיה ואירופה. זנים שונים של epimedium קיימים שעשויים להיות תכונות פיזיולוגיות שונות כאשר נלקח כתוסף תזונתי. השורה התחתונה היא כי למרות מסורת צמחים של שימוש epimedium קיים ברפואה הסינית, ניסויים קליניים מעטים בוצעו כדי לתמוך בשימוש שלה.

הרפואה המסורתית השתמשה זמן רב באפימדיום כטיפול בעייפות. חלקם מדווחים על עלייה באנרגיה ובמצב הרוח בעת נטילת epimedium. אפימדיום אינו מטפל בגורמים הבסיסיים של הפרעות עייפות. חפשו טיפול רפואי אם העייפות שלך היא חמורה או מתמשכת. לפי מרכז הזיכרון לסלואן-קטרינג, לא בוצעו ניסויים קליניים לבדיקת יעילות האפימדיום בטיפול בעייפות.

אובדן תשוקה מינית יכול להיות תוצאה של בעיות ביולוגיות, פיזיות או פסיכולוגיות. אחת הסיבות לתפקוד המיני אצל גברים ונשים היא חוסר איזון הורמונאלי. אפימדיום עלול להפוך את חוסר האיזון הזה אצל אנשים מסוימים על ידי הגברת תחושת ההתעוררות. על פי המרכז לסרטן הזיכרון סלואן-קטרינג, עדויות המחקר לא קובעות השפעות אלו של אפימדיום.

מחקר שנערך ב -2007 ב -85 נשים ב “Journal of Bone and Mineral Research” מצא כי phytoestrogen שחולץ מאפימדיום יכול למנוע אובדן עצמות אצל נשים לאחר גיל המעבר, לאחר יותר משנתיים. ירידה באסטרוגן ובהורמונים אחרים במהלך גיל המעבר ידועה כקשורה בסיכון מוגבר לאוסטיאופורוזיס ולפרעות עצמות אחרות. מחקר נוסף נדרש כדי להקים epimedium יעיל במניעת אובדן עצם.

Epimedium לא צריך לקחת אם יש לך מחלת לב או נמצאים בסיכון גבוה כפי שהוא עשוי להגדיל את קצב הלב. אל תיקח epimedium אם יש לך קורט רגיש הורמון. תגובות אלרגיות לאפידיום דווחו. למרות אחד היתרונות של epimedium הוא העלאת האנרגיה ואת מצב הרוח, כמה אנשים עשויים לחוות מאניה או שינויים לא נוח אחרים במצב הרוח בעת נטילת epimedium. Epimedium לא ייקח את המקום של תרופות שנקבעו על ידי הרופא שלך. התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת epimedium אם אתה תחת טיפול רפואי או נטילת תרופות היומי.

על אפימדיום

עייפות

בעיות בתפקוד המיני

איבוד עצם

בְּטִיחוּת