מזון משתן עבור הקרסול & הרגל נפיחות

ישנן סיבות רבות מדוע הקרסוליים והרגליים שלך עלול להיות נפוח. הריון, דיאטה גבוהה במלח, כוויות שמש, אי ספיקת לב, מחלת כליות, בעיות בכבד ותרופות מסוימות עלול להיות אשם. אתה תמיד צריך לראות את הרופא אם יש לך נפיחות, במיוחד אם יש לך כבר כל התנאים הרפואיים או לוקחים תרופות. אחרת, אכילת מזונות מסוימים, כגון אבטיחים, סלרי וכרישה, עשויה לעזור לגוף להיפטר חלק מן המים הוא מחזיק על ולהפחית את הנפיחות איברים שלך.

הכל אודות בצקת

שימור מים, המכונה גם בצקת, מתרחשת כאשר נוזל בונה בין תאי הגוף או במערכת הדם. ישנם שני סוגים של בצקת – generalised, שבו כל הגוף שומר על מים, ו מקומי, שבו רק אזורים מסוימים שומרים על מים. הרגליים, הקרסוליים והרגליים הם האזורים הנפוצים ביותר שאנשים חווים שימור מים מקומי. אנשים מבוגרים יותר ואישה בהריון נוטים יותר לחוות בצקת, אבל כל אדם בכל גיל עשוי לשמור על מים.

מה משתנים לעשות

הרופא שלך עשוי לרשום תרופות משתנות, אשר, באופן תיאורטי, לעשות את אותו הדבר כי מזונות משתנים לעשות – הם גורמים לך להשתין להיפטר מים הגוף שלך מחזיק. ההבדל הוא כי תרופות מרשם הוכחו מדעית לעבוד, שבו אין הוכחה מדעית כי אכילת מזונות מסוימים יעשה כל טוב. הדבר הטוב על מזון משתן, עם זאת, היא כי הם מוסיפים חומרים מזינים לתזונה שלך לא יעשה לך שום נזק, ואילו תרופות משתן יכול לגרום ליקויים מזין יכול להיות תופעות לוואי חמורות אחרות. עם זאת, אם אתה כבר מטופל על נפיחות, לדון כל השינויים התזונתיים עם הרופא שלך, כי מזונות מסוימים הם משתנים טבעי אינטראקציה עם תרופות משתן שלך.

מזון לכלול

לדברי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, ירקות עם תכונות משתן כוללים אספרגוס, פטרוזיליה, סלק, ענבים, שעועית ירוקה, ירקות עלים, אננס, דלעות, בצלים, כרישה ושום. דיאטן רשום, דייוויד גרוטו, אמר לאתר האינטרנט של מגזין Fitness כי אבטיח הוא משתן טבעי, ו- JJ Virgin, מחבר הספר “The Virgin Diet”, אמר באתר האינטרנט של Fox News כי מלפפון וגרגר הנחלים יש תכונות משתנות. באותו מאמר, מומחה בריאות ד”ר לורי L. Shemek אמר פוקס חדשות כי שן הארי הוא משתן טבעי.

אפשרויות טיפול טבעיות אחרות

שינויים תזונתיים וסגנון חיים מסוימים יכולים לעזור להפחית את הנפיחות. אם השמירה על המים היא תוצאה של דיאטה עתירת מלח, צמצמו את צריכת המזון המלוח שלכם והגדילו את צריכת המזונות העשירים באשלגן, כגון בננות ותפוזים. אשלגן עוזר לשטוף נתרן מהגוף כדי לשחזר את רמות הנוזל מאוזן. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד ממליץ גם להגביל את צריכת מזונות מעודנים כמו לחם לבן, אורז ופסטה, הימנעות מאלכוהול והתעמלות קלה חמישה ימים בשבוע.