לעשות שוקולד לגרום התקף כיס המרה?

כיס המרה הוא שק קטן מתחת לכבד המאחסן מרה. מחלות נפוצות של כיס המרה כוללים אבני מרה ו cholecystitis, דלקת של gallbladder. דיאט ואלרגיות למזון יכול להשפיע על כיס המרה שלך, במיוחד אם יש לך כבר מצב של כיס המרה. אף מחקר ספציפי לא קשורה שוקולד התקפות כיס המרה, מזון שומני כמו שוקולד עשוי להיות גורם פוטנציאלי. התייעץ עם הרופא שלך לפני ביצוע שינויים תזונתיים כלשהם.

מחלת כיס המרה

כאשר יש לך מחלת כיס המרה, פרק חריף של דלקת נקרא התקף כיס המרה. במהלך התקף כיס המרה, אתה מרגיש כאב או רוך כאשר הצד הימני העליון של הבטן שלך הוא נגע. לפעמים, הכאב מתפתח לאחר מזונות מסוימים נאכלים, מזונות שומניים בדרך כלל. הצהבת של העור, או צהבת, יכול להתרחש גם במהלך התקף כיס המרה. בחילות, הקאות ואובדן תיאבון הם סימנים אחרים של התקף של כיס המרה או מחלה.

שׁוֹקוֹלַד

שוקולד הוא האמין להיות עברין פוטנציאלי בהפעלת התקף כיס המרה, אם כי אין מחקר במיוחד קישורים שוקולד התקפות כיס המרה. שוקולד ומאכלים אחרים בשומן עלולים לגרום לדלקת בכיס המרה בכמויות מסוימות, על פי אתר האינטרנט Netdoctor.co.uk. מחקר שפורסם בשנת 1990 ב “Archives of Internal Medicine” מצא כי נשים עם מחלת כיס המרה נטו יותר לאכול מזונות לא בריאים, כמו דגנים, תפוחי אדמה, בשר, שומנים ושמנים. מחקר נוסף מאז אותה תקופה אישר כי דיאטה משחק תפקיד במחלת כיס המרה.

כיס המרה ותזונה

כמה שינויים בתזונה עשויים לעזור להפחית את הסימפטומים של התקף כיס המרה, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. המטפל הרפואי שלך עשוי לבדוק אם יש לך אלרגיות למזון, מה שיכול לפעמים לגרום להתקפות של כיס המרה. לאכול מזונות גבוהים יותר ב ויטמינים B וברזל, כגון דגנים מלאים וירקות כהים, עלים. מזון גבוה יותר נוגדי חמצון כמו פירות וירקות עשוי גם לעזור להפחית את הסימפטומים gallbladder. הוספת סיבים נוספים לתזונה מומלץ גם כן. הימנע בשר אדום, מזון מעודן ואלכוהול. יש להימנע גם מחומצות שומן טרנסיות הנמצאות במספר מזונות, כולל שוקולד.

מחקר

מחקרים קשרו במיוחד דיאטה גבוהה בשומן לעלייה במחלת כיס המרה. מחקר אורכי בקנה מידה גדול שפורסם ב “Annals of Surgery” בשנת 2008 בחן 44,524 גברים בארה”ב בין השנים 1996 ל -2002 והעריך מעת לעת את צריכת השומן הרווי. במהלך המחקר דווח על 2,350 מקרים של גלסטון. הסיכון הגבוה ביותר למחלת גרסטון נראה אצל גברים שאכלו בשרשרת של שומנים רוויים בשרשרת ארוכה בתדירות הגבוהה ביותר. שוקולד הוא לעתים קרובות בשומן רווי ניתן להסיק כי שוקולד יש להימנע על סמך מחקר זה.