יובש בגרון

יובש גרון יכול להיות מעצבן, במיוחד אם היובש גורם לבלוע לא נוח. יובש בחלק האחורי של הגרון יכול להתרחש עקב אלרגיות, מחלות או לחות מופחתת באוויר. זיהוי הגורם לגרון היבש שלך יאפשר לך למצוא טיפול מתאים כדי לשחזר לחות ולפתור בעיות היסוד הגורם לבעיה.

דלקת הלוע, המכונה בדרך כלל כאב גרון, מתרחשת כאשר זיהום ויראלי או חיידקי משפיע על הגרון. אם יש לך כאב גרון, הגרון שלך עלול להזיק ולהרגיש יבש. הכאב עלול לגדול כאשר אתה בולע או מדבר, ואתה עלול לגלות כי קשה לבלוע. בלוטות בצוואר ובלסת שלך עלול להרגיש כואב וכואב אם יש לך כאב גרון. אתה עשוי להבחין מוגלה או תיקונים לבנים על השקדים שלך, אשר עשוי להופיע אדום. הרופאים רושמים נוזלים ומנוחים עבור חולים עם כאב גרון. אם כאב גרון התרחש כתוצאה של זיהום בקטריאלי, הרופא שלך ייקבע אנטיביוטיקה. גרגור עם מים מלוחים באמצעות מעדרים יכול לגרום לגרון להרגיש לח יותר.

טיפות לאחר האף יכול גם לגרום תחושה יבשה בחלק האחורי של הגרון. טפיל לאחר האף מתרחשת כאשר ריר מן הסינוסים מטפטף בחלק האחורי של הגרון. טיפות לאחר האף יכולות להתרחש בשל אלרגיות, מחלות נשימה העליונות, שינויים הורמונאליים, מחלות ריפלוקס גסטרו-וופגאגל, תרופות, זיהומים בסינוסים חיידקיים, טמפרטורות קרות וחוסר לחות באוויר. תסמינים אחרים של טפטוף לאחר האף כוללים שיעול, צרידות וקושי בבליעה. טיפול הגורם לטפטוף לאחר האף יכול להקל על הבעיה. במקרים מסוימים, ייתכן שאין סיבה ברורה. האקדמיה האמריקאית לאוטולרינגולוגיה מדווחת כי אנשים רבים, בעיקר אנשים מבוגרים, זקוקים ליותר נוזלים כדי להקטין את ההפרשות הריריות. הגדלת צריכת הנוזלים במים ומשקאות ללא קפאין, השקיית הסינוסים עם תמיסת מלח והמנעות מתרופות שמגדילות את ההשתנה יכולות לעזור לריר דל.

יובש בגרון יכול להיות סימן לסינדרום Sogogren, הפרעה כרונית המשפיעה על בלוטות. כ -4 מיליון אנשים בארה”ב סובלים מהפרעה, על פי קרן תסמונת סיוגרן. תסמונת Sjogren משפיע בדרך כלל על בלוטות המייצרות רוק ודמעות, אם כי המעיים, הריאות ואיברים אחרים יכולים להיות מושפעים. בנוסף יבש גרון, אתה יכול גם להבחין כי העיניים שלך מרגיש יבש או אדום. יובש בפה ובגרון עלול לגרום לבלוע לעיסה ולדיבור קשה יותר. יובש יכול גם להגדיל את מספר חללים המתפתחים בשיניים. סימפטומים אחרים של תסמונת Sogogren כוללים צרידות, שיעול, עייפות, כאבי שרירים וכאבים ובלוטות מוגדלות בלסת. למרות שאין תרופה לסינדרום Sogogren, ניתן להגדיל את הלחות באמצעות תרופות מרשם כדי להגדיל את הרוק, שתיית כמויות קטנות של מים לאורך כל היום, מוצץ סוכריות ללא סוכר או מסטיק או באמצעות תחליף רוק.

לחות נמוכה, בעיה שכיחה בחודשי החורף באקלים קרים, יכולה לתרום ליובש הגרון. MayoClinic.com מדווח כי לחות בביתך צריכה לנוע בין 30 ל -50 אחוזים. כאשר הלחות נמוכה מדי, העור והקרום הלח הופך יבש ומגרד. באמצעות מכשיר אדים יכול לעזור להפחית את הבעיה על ידי הגדלת רמת הלחות בבית.

דַלֶקֶת הַלוֹעַ

הטפטוף לאחר האף

תסמונת Sogogren

חוסר לחות