דיאטה להקלה אוראלית

תראש, כמו רגל של אתלט, ג ‘וני גירוד וזיהום שמרים בנרתיק, נגרמת על ידי יתר של חיידקים מזיקים בדרך כלל – קנדידה אלביקנים. קנדידה חי בפה שלך לאורך מערכת העיכול שלך. אם אתם נוטלים אנטיביוטיקה, גלולות למניעת הריון, יש מערכת חיסונית מוחלשת או דיאטה גבוהה בסוכר, אוכלוסיית הקנדידה שלכם עלולה לצמוח. כאשר יש לך קנדידה יתר יתר על המידה, תסמינים כגון תראש מופיעים. שינויים בתזונה יעזרו לטפל בקנדידה, אך ייתכן שתצטרך גם תרופות אנטי פטרייתיות.

קנדידה Albicans

קנדידה היא סוג של חיידקים, אחד מעל 1000 מינים החיים בגוף שלך. קנדידה היא חיידק אופורטוניסטי והוא יכול בקלות לאכלס מחדש בתנאים המתאימים – כל דבר המעכב את האיזון של חיידקים מועילים שמחזיק קנדידה לבדוק יכול לגרום לקן. נטילת אנטיביוטיקה תהרוג גם את החיידקים המזיקים וגם הידידותיים ותעלה את הסיכון שלך לגדילת קנדידה, מציין מאיו קליניק. גורמי סיכון אחרים כוללים סרטן וכימותרפיה, סוכרת, HIV, לבוש שיניים תותבות ועישון. שילוב של תרופות אנטי פטרייתיות, פרוביוטיקה ושינויים תזונתיים יכול לעזור להילחם קנדידה.

סוכר

קנדידה הזנות על סוכר, אשר אחת הסיבות לכך סוכרת uncontroled ורמות גלוקוז גבוהות כרונית יכולה לגרום זיהומים שמרים תכופים. סילוק כמו סוכר רבים ככל האפשר יעזור להרעיב את השמרים ולהפסיק את יתר קנדידה. “סוכר” מתייחס לכל דבר שהגוף שלך יכול בקלות להמיר גלוקוז – לא רק טבלה סוכר – אבל כל הסוגים של סוכר, אפילו אלה טבעיים כגון פירות, דבש או סירופ מייפל וכל דגנים מזוקקים וירקות עמילניים. מזונות לא צריך לטעום מתוק עד מהרה להמיר סוכר להאכיל את קנדידה.

שינויים תזונתיים אחרים

בנוסף סוכרים פשוטים, ייתכן שיהיה צורך לחסל שמרים, תבניות ופטריות, אשר הגוף שלך יכול לטעות קנדידה יכול לגרום לתגובה המערכת החיסונית. להגביל או למנוע מאפים, חומץ, אלכוהול, פירות יבשים, אגוזים, פטריות, גבינות קשות וזקנים ותוספים מלאכותיים, חומרים משמרים, צבעים וממתיקים. חלק הארי של הדיאטה שלך צריך להיות ירקות, חלבונים רזים, דגנים מלאים, קטניות מזון תוסס המכילים חי, פעיל פרוביוטיקה.

פרוביוטיקה

הוספת פרוביוטיקה – או כתוספים או ממקורות מזון – היא חלק חשוב של דיאטה קנדידה. פרוביוטיקה הם חיידקים ידידותיים לשמור קנדידה לבדוק. לעתים קרובות את overgrowth נגרמת כאשר משהו הורס את החיידקים הטובים במערכת שלך, המאפשר קנדידה לשחזר במהירות. Lactobacillius acidophilus, חיידק שנמצא במוצרי חלב מתורבתים כגון יוגורט, יכול לעזור לטפל קיכלי, אומר המכון הלאומי לבריאות. בחר מוצר לא מפוסטר – פסטורציה הורגת גם חיידקים רעים וטובים. חפש תווית שאומרת תרבויות חיות או פעילות.