דוקסיציקלין וסידן

כאשר לוקחים תרופות מרשם מסוימים, ייתכן שיהיה עליך לשנות את צריכת ויטמינים, מינרלים או ספקים אחרים שאתה בדרך כלל צורכים כדי למנוע אינטראקציות שליליות או תופעות לוואי. Doxycycline הוא תרופה אשר אינטראקציה עם חומרים מרובים, כולל סידן. שוחח עם הרופא שלך אם היא רושמת לך doxycycline על אם אתה צריך לשנות את צריכת הסידן שלך בזמן על התרופה.

Doxycycline

Doxycycline הוא השם הגנרי לתרופה שם המותג הידוע גם בשם Periostat, Vibramycin או Adoxa. זהו אנטיביוטיקה tetracycline המסייע לגוף להילחם זיהומים חיידקיים. זה יכול לשמש גם כדי לעזור לטיפול באקנה ובליטות הנגרמות על ידי רוזצאה, אומר Drugs.com. תרופה זו צריכה להילקח עם כוס מלאה של מים, ואתה צריך לשתות כמויות נאותות של נוזל בעוד על doxycycline. בהתאם למותג שאתה מקבל, ייתכן שיהיה עליך לקחת את זה עם או בלי אוכל. שוחח עם הרופא והרוקח על הדרך הטובה ביותר לקחת את התרופה. אין להשתמש בתרופה זו אם הינך בהריון או מניקה כי היא אינה בטוחה לתינוק.

סִידָן

על פי המכון הלאומי לבריאות של תוספי תזונה, סידן הוא הכרחי עבור פונקציות גופניות מרובות, כולל שידור עצבי, התכווצות שרירים, איתות תאיים תפקוד כלי הדם תקין. זהו מינרל הנפוץ ביותר נמצא בגוף ומסייע לשמור על עצמות חזקות ושיניים. מבוגרים בין הגילאים 19 ו -50 זקוקים ל -1,000 מיליגרם ביום. נשים בהריון ו מניקות צריך לקבל 1,300 מיליגרם ביום, אומר משרד תוספי התזונה. נשים מעל גיל 70 צריכות לצרוך 1,200 מיליגרם ביום. מקורות תזונתיים כוללים יוגורט, מיץ תפוזים מועשר, גבינה, חלב, טופו, סלמון ושקדים.

אינטראקציות בין Doxycycline וסידן

למרות זאת היא תוספת שכיחה, תרופות מסוימות יכולות לקיים אינטראקציה עם סידן, כולל אנטיביוטיקה כמו סידן. על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, סידן יכול להפריע לספיגת ה- doxycycline, לכן מומלץ לקחת את התוספים האלה בין שעתיים לארבע שעות לפני או לאחר נטילת התרופה. זה בסדר לאכול מזונות המכילים סידן תוך נטילת אנטיביוטיקה זו.

שיקולים

אם אתה prescribed doxycycline, לדבר עם הרופא שלך על כל תרופות אחרות ותוספי אתה לוקח כדי למנוע כל אינטראקציות שליליות. כאשר לוקחים תוספי סידן, לקחת רק 500 מיליגרם בבת אחת כמו הגוף לא יכול לספוג יותר מזה בבת אחת. אין לקחת סידן יותר ממה המומלץ, כמו עודף יכול לגרום לתופעות לוואי כמו עצירות, אובדן תיאבון ורעילות בכליות.