תרגיל לאחר בלוטת התריס

ניתוח בלוטת התריס עשוי לכלול ביופסיה או כריתת גוש, שבה רק חלק קטן של בלוטת מוסר, או lobectomy, שבו מחצית של בלוטת נלקח החוצה. הסרה מלאה יותר של רקמת בלוטת התריס נקרא thyroidectomy. רופאים עשויים להמליץ ​​על ניתוח בלוטת התריס ממספר סיבות, כולל גידולים חשודים, סרטן או גידולים שפירים או זפק שגורם לתסמינים. השחזור מניתוח בלוטת התריס הוא מהיר בדרך כלל, ואתה תוכל לחזור לכל הפעילויות הרגילות שלך ואת שגרות פעילות גופנית לאחר ההתאוששות שלך.

פעילות פוסט – מבצעית

הרופא שלך יהיה קרוב לוודאי לעודד אותך להיות והולך מיד לאחר שיש לך מספיק התאושש מן ההשפעות של הרדמה. במשך הימים הראשונים לאחר הניתוח, תוכלו לחוות מידה מסוימת של כאב באתר של החתך, ואתה עלול להיות אי נוחות כאשר בולע. עליך להימנע מכל עבודה פיזית או פעילות גופנית עד לאחר שתראה את הרופא שלך במועד הפגישה שלאחר הניתוח, בדרך כלל מתוזמנים שבעה עד 10 ימים לאחר הניתוח. בשלב זה הוא יעריך את ההתקדמות של הריפוי שלך ואתה יכול לשאול אותו אם שינויים כלשהם נחוצים לך לחזור סוגים האהובים עליך של התרגיל.

הצוואר תרגילים

ניתוח בלוטת התריס מחייב כי יש לך את הצוואר המורחבת, או כפוף לאחור, למשך המבצע. זה עלול לגרום לעווית שריר המוביל כאבי צוואר ומתח לאחר הניתוח, במיוחד אצל אנשים עם בעיות צוואר מראש. היחידה לכירורגיה אנדוקרינית באוניברסיטת סידני ממליצה לחולים לבצע תרגילי צוואר גם לפני הניתוח וגם אחריו, כדי לסייע בהפחתת כל שריר. אלה stretches עדין כוללים כיפוף סיבוב של השריר sternocleidomomastoid, כיפוף והרחבה של שרירי הצוואר האחורי, צדדים צדדיים לרוחב למתוח את הצדדים של הצוואר בכתפיים מושך כדי להירגע את הגב ואת צדי הצוואר.

תרגילים ווקאליים

ניתוח בלוטת התריס יכול לפעמים לגרום לחבלות או לפציעות בעצב הגרון החוזר ונשנות, שמשפיע על הקול המדבר. חמישה מתוך כל 100 חולי בלוטת התריס סובלים מצרידות במשך עד שישה חודשים, על פי המחלקה וייל קורנל רפואי של המחלקה לכירורגיה. אם אתה ממשיך לקבל בעיות עם קול צרוד או חלש, ייתכן שתידרש טיפול קולי. באמצעות תרגילים מותאמים אישית, מטפל קול מוסמך יכול לסייע לך בפיתוח אסטרטגיות התמודדות כדי להשיג קול יותר נורמלי.

שיקולים

החתך על הצוואר שלך יהיה לרפא במהירות ובסופו של דבר להיות בקושי מורגש. רקמת צלקת חדשה חשופה לקרינה אולטרה סגולה של השמש, לעומת זאת. במיוחד עבור השנה לאחר הניתוח, אתה צריך להגן על הצלקת שלך מפני השמש כדי להשיג את המראה הטוב ביותר. לאחר החתך שלך נרפא, להשתמש קרם הגנה עם SPF גבוה על הצוואר שלך בכל פעם שאתה משתתף בתרגילים המחייבים אותך להיות בחוץ, כגון שחייה, רכיבה על אופניים או טיולים.