פעילות המוח חריגה באונה הטמפורלית השמאלית

האונות הטמפורליות הן אזורי מוח היושבים מאחורי ארובות העין ומתחת לכל צד בכל צד. מהצד, המוח נראה כמו כפפות אגרוף, והאגודל מצביע לכיוון מבטך. כל אונה טמפורלית היא המקום שבו האגודל יהיה. האונות הטמפורליות משמיעות צליל, שפה וצורה ויזואלית וזיכרונות של מילים. פעילות חריגה באונה הטמפוראלית השמאלית יכולה לנבוע מפגיעה באונה הטמפורלית השמאלית עצמה או באזור שמזין אליה מידע. תפקוד לקוי של האונה בתפקוד האונה מתרחש בשילוב עם מגוון רחב של תנאים ומחלות. אלו שכיחות הן דיסלקסיה, הפרעת קשב וריכוז, דמנציה, אפילפסיה וסכיזופרניה.

דיסלקסיה היא לקות למידה הפוגעת ביכולת הקריאה שלך. זה משפיע על 4 עד 10 אחוזים של כל האנשים. מחקרים הדמיה מוח הראו כי נכות מושרשת בקשיים שילוב אותיות עם דיבור שלהם נשמע. נוירופסיכולוגים מאוניברסיטת מאסטריכט בחנו את סריקות המוח של הקוראים הבוגרים הדיסלקטיים והנורמליים שהוצגו עם אותיות, קולות דיבור או שילוב תואם או לא תואם של השניים. הם גילו כי בהשוואה לקוראים הרגילים, למבוגרים הדיסלקטיים יש פחות פעילות בגיראוס הזמני השמאלי העליון, חלק מהאונה הטמפורלית, בתגובה לצליל או לצליל אותיות תואם. המחקר הראה גם כי כאשר אנשים נורמליים יש יותר פעילות כאשר צליל ומכתב התאמה, דיסלקטי יש אותו במקרים תואמים שאינם תואמים.

הפרעת קשב וריכוז (ADD) היא הפרעה נוירולוגית שפוגעת ביכולתך להישאר ממוקדת. ישנם לפחות שישה סוגים של ADD. באונה הזמנית ADD, קיימת פעילות חריגה באונות הקדמיות והאונות הטמפורליות. זה לא ידוע מה מעורר את הנוירון השתנה ירי. אצל ילדים, חשיפה להוביל עשויה להיות גורם תורם, דוחות המדען הפסיכולוג יואל Nigg של אורגון בריאות & אוניברסיטת המדע. הוא חושד כי מתכת מקלות לאזורים המוח קליפת המוח ובכך ובכך מעכב או מעכב התפתחות המוח הנורמלית.

מחלת האלצהיימר היא הצורה הנפוצה ביותר של דמנציה. הוא מאופיין בהדרדרות הדרגתית בזיכרון וביכולות האינטלקטואליות. בחולים מושפעים, ההיפוקמפוס, אתר הזיכרון המרכזי של המוח, מתכווץ. בעוד אובדן זיכרון הוא הסימפטום המשמעותי ביותר לאלצהיימר, החוקרים מאמינים כי האונה הטמפורלית אשם. המומחה הדמיה מוחית פריק Bourgeat מהמרכז המחקר הבריאותי האוסטרלי וצוותו מצאו כי פיקדונות חלבון בקליפת המוח הנמוכה הזמנית, החלק הראשון של האונה הטמפורלית, לחסום תקשורת עם מרכז הזיכרון. המוח פועל על פי העיקרון “להשתמש בו או לאבד אותו”. אז, עם פעילות לא נכנס, נוירונים לקמול ולמות, מציע הצוות.

אפילפסיה היא מצב נוירולוגי המאופיין בהתקפים חוזרים ונשנים. האונות הטמפורליות הן האתר הנפוץ ביותר להתקפים מקומיים. משם, התקף מקומי יכול להתפשט למוח שלם, גרימת התקף גלובלי. אצל אנשים עם מוח בריא, האנזים גלוטמין synthetase מסדיר את הנוירונים נוירון. אצל אנשים הסובלים מאפילפסיה, מחסור באנזים זה מוביל לנוירונים נרגשים ללא נשלט, מדווח המדען דאגלס קולטר מבית החולים לילדים בפילדלפיה. הוא ערך מחקר על מעגלים עצביים בפרוסות מוח מעכברים ומצא כי ההדק של אפילפסיה הוא נפיחות של תאי מוח הנקראים “אסטרוציטים”. כאשר נוירונים אלה מתרחבים, הם נכשלים לייצר מספיק האנזים החשוב, אומר קולטר.

החוקרים ידעו כבר זמן מה כי סכיזופרנים יש הפחתות החומר האפור של האונה הטמפורלית השמאלית, וכי החומרה של הפרעת המחשבה קשור באופן הפוך לגודל המוח. הם מצאו כעת כי יש גם ירידה מתמשכת בגודל המוח שאינו קשור לאלצהיימר וצורות אחרות של דמנציה. הממצאים הגיעו ממחקר הדמיה מוח בראשות הפסיכיאטר דניאל מתלון מבית הספר לרפואה של ייל. “[תוצאה] זו עולה בקנה אחד עם הרעיון המתעוררים, אך לא הוכח, כי הסימפטומים פסיכוטי עשוי למעשה להיות קשורה עם איזה סוג של רעילות למוח”, אמר Mathalon.

דיסלקציה

הפרעות קשב וריכוז

אלצהיימר & # 039; s

אֶפִּילֶפּסִיָה

סכִיזוֹפרֶנִיָה