הנקה ועוויתות בהריון

ארגון הבריאות העולמי ממליץ לנשים להניק את ילדיהן לפחות שנתיים. חלק מהנשים נכנסות להריון שוב ובוחרות להמשיך להיניק במהלך ההריון ומעבר להן. בעוד נשים עם הריונות בריאים עם דיאטות מעולה יכול להמשיך להיניק דרך ההריון, נשים בסיכון גבוה עבור סיבוכים מסוימים הריון צריך לנקוט זהירות. אם אתם חווים כאבי מחזור בזמן ההנקה בזמן ההריון, להיות מודעים כאשר אתה צריך לחפש טיפול.

אוקסיטוצין

אוקסיטוצין הוא הורמון חשוב עבור נשים שנולדו וממלא תפקידים מרובים בהריון, לידה והנקה. אוקסיטוצין מיוצר בהיפותלמוס במוח. בהריון מאוחר, כמויות קטנות של אוקסיטוצין עבודה להכין אתרי קולטן אוקסיטוצין ברחם שלך ולכן הוא רגיש כמויות גדולות של אוקסיטוצין בעבודה. אוקסיטוצין הוא ההורמון העיקרי שמפעיל את התכווצויות הרחם בעבודה. כאשר הנקה או יש לך מניפולציות של הפטמות שלך במהלך ההריון או לאחר הלידה, הגוף משחרר אוקסיטוצין.

צירים

נשים רבות חווים התכווצויות הרחם במהלך ההריון כי לא לגרום ללידה של התינוק. התכווצויות הברקסטון היקס הן התכווצויות רחמיות שכיחות ללא כאבים, שאינן גורמות לצוואר הרחם להתרחב. מגוון של מצבים יכול לעורר התכווצויות הרחם, כולל התייבשות, יחסי מין, דלקות בדרכי השתן גירוי הפטמה מן breastfeeding או סקס. עבור נשים עם הריונות בסיכון נמוך, התכווצויות אלה הן שפירות ובדרך כלל שוככות כאשר הגורם לצירים עובר או פותר.

גורמי סיכון

נשים שיש להן גורמי סיכון עקב הריון מסובך או היסטוריה מיילדת צריך לנקוט משנה זהירות להתייעץ עם ההריון שלהם ספק שירותי בריאות אם הם רוצים להמשיך breastfeeding במהלך ההריון. אם יש לך היסטוריה של לידה מוקדמת, הריון עם תאומים, יש לך שלפוחית ​​שליה או אם העובר שלך לא גדל טוב, כדאי לשקול הפסקת ההנקה במהלך ההריון שלך כמו שאתה בסיכון גבוה להריון סיבוכים.

זהירות

אם יש לך הריון בסיכון נמוך ואתה נתקל תקופת התכווצויות סוג בזמן הנקה, לציין את התדירות, עוצמת ומשך של cramping. הקפד להישאר hydrated ולאכול הרבה קלוריות כדי לתמוך בגופך, העובר הגדל שלך ואת הילד breastfeeding שלך. אם אתה נתקל cramping, לשתות נוזלים לנוח. אם התכווצות נמשכת מספר שעות, לדבר עם הרופא שלך. אתה צריך להעריך כדי לראות אם צוואר הרחם שלך הוא מתחיל לפתוח.