ההבדל בין פחמימות, גלוקוז, סוכרוז לקטוז

תפקידה של מערכת העיכול הוא לקחת את המזונות שאתם אוכלים ולשבור אותם לתוך מולקולות הגוף שלך יכול לספוג ולהשתמש כמו חומרים מזינים. במקרה של פחמימות, מזונות המכילים אותם מתעכלים בשלבים למולקולות סוכר קטנות יותר שהגוף יכול להשתמש בהן כדלק. גלוקוז, סוכרוז לקטוז ליפול לאורך השלבים השונים הדרושים לעכל פחמימות.

פחמימות

כמקור העיקרי של האנרגיה של הגוף, פחמימות נמצאים רבים של מזון שאנו אוכלים כולל דגנים, שעועית, פירות, ירקות ומוצרי חלב. פחמימות מורכבות סוכרים, עמילנים וסיבים, והוא יכול להיות מורכב או פשוט. סוכרים פשוטים נקראים מונוסכרידים או דיסכרידים. הם מתעכלים בקלות רבה יותר ומוצאים פירות ומוצרי חלב. דגנים, שעועית וירקות מכילים פחמימות מורכבות המורכבות מרשתות של סוכרים הממשיכים ליצור עמילנים. סיבים הם הצורה היחידה של פחמימות כי לא ניתן להתעכל על ידי הגוף.

סוכרוז

Disaccharides רבים קיימים, אבל החשוב ביותר עבור בני אדם הם סוכרוז, מלטוז לקטוז. סוכרוז, או סוכר השולחן, הוא disaccharide נוצר כאשר monocaccharides גלוקוז פרוקטוז מקושרים יחד. זה נמצא באופן טבעי פירות וירקות, אבל הוא השכיח ביותר מקנה סוכר או סלק סוכר. Sucrose משמש מסחרית כמו ממתיק עבור סוגים שונים של מזונות. כאשר הגוף מעכל סוכרוז, הוא נשבר בחזרה לתוך גלוקוז פרוקטוז לפני שנספג.

לקטוז

לקטוז הוא סוכר הנמצא בחלב ומוצרי חלב אחרים. זה disaccharide המורכב גלוקוז וגלקטוז. תשומת לב רבה ניתנת לקטוז שכן הוא מרכיב של מוצרי חלב אשר אנשים רבים אינם סובלניים. הגוף מייצר אנזים הנקרא לקטאז שאמור לשבור כל לקטוז הנצרך. עם זאת, אלה שאינם לקטוז סובלני אין מספיק לקטאז לעכל כראוי disaccharide זה וכתוצאה מכך לחוות סימפטומים כגון גז, נפיחות ושלשולים.

גלוקוז

גלוקוז הוא monosaccharide שופע ביותר בטבע. זהו מולקולת הסוכר שהגוף משתמש בה כדי ליצור אנרגיה, וזה הדלק המשמש את תאי המוח. רוב carbohydrates בסופו של דבר כמו גלוקוז לאחר מעוכל. גלוקוז ידוע בשם “הסוכר בדם” כי הוא נמצא בריכוז גבוה בדם. אנשים רבים יודעים על גלוקוז בגלל בדיקת הגלוקוז, אשר מודד את כמות הגלוקוז בדם – אחד הסמנים של סוכרת.