האם תזונה לקויה עלולה לגרום לסוכרת?

ישנם שני סוגים שונים של סוכרת: סוג 1 וסוג -2. בעוד שהסיבה המדויקת לסוכרת מסוג 1 אינה ידועה, מחקרים הראו שתזונה לקויה וחוסר פעילות גופנית הם גורמים מרכזיים להתפתחות סוכרת מסוג 2. כדי למנוע סוכרת מסוג 2, לצרוך דיאטה נמוכה מזון מהיר, שומנים טרנס, שומנים רוויים, סוכרים ומזון מעובד.

כ -95% מהחולים הסובלים מסוכרת סובלים מסוכרת מסוג 2, מחלה איטית המתפתחת בכל גיל. אנשים עם סוכרת מסוג 1 או סוג 2 יש עודף גלוקוז, או סוכר בדם, בדם שלהם לא מוסר על ידי ההורמון המכונה אינסולין. בחולי סוכרת מסוג 2, ההתנגדות לאינסולין מתפתחת, ותאי השומן, הכבד והשרירים כבר אינם מגיבים בצורה נכונה לאינסולין. סימפטומים של סוכרת מסוג 2 יכולים לכלול עייפות, רעב, צמא מוגבר, ראייה מטושטשת, תפקוד לקוי של זיקפה, השתנות מוגברת וריפוי איטי יותר. MedlinePlus מציין כי רוב האנשים שאובחנו עם סוכרת מסוג 2 הם עודף משקל בגלל עודף שומן מקשה על הגוף כדי לנצל כראוי אינסולין.

מספר מחקרים הראו כי צריכת מזון מהיר יכולה לקדם את התפתחות סוכרת מסוג 2. מחקר שפורסם ב – “European Journal of Nutrition” שפורסם ב “- European Journal of Nutrition”, נועד להבהיר את תפקידם של דפוסי התזונה בהתפתחות סוכרת מסוג 2 אצל אנשים הסובלים מעודף משקל. המחקר מצא כי דיאטה גבוהה ב משקאות קלים ו צ ‘יפס, נמוך פירות וירקות, היו קשורים עם סיכון גדול יותר של סוכרת מסוג 2 בקרב עודף משקל המשתתפים, במיוחד בקרב מי פחות פעיל פיזית. מחקר שפורסם ב- Lancet מסכם כי לצריכת מזון מהיר יש מתאם חיובי חזק עם עלייה במשקל ועמידות לאינסולין, דבר המרמז על כך שצריכה מהירה של מזון עשויה לקדם השמנת יתר וסוכרת מסוג 2.

סקירה של 2013 שפורסמה ב”חוות דעת נוכחית בתזונה קלינית ובמטבוליזם “מציינת כי דיאטות עתירי סוכר לא רק מקדמות עלייה במשקל אלא גם עמידות לאינסולין, מה שמוביל לנטייה לסוכרת מסוג 2. בנוסף, הסקירה מציינת כי סוכרת מסוג 2 מגדילה באופן משמעותי את הסיכון לפתח מחלת אלצהיימר. החוקרים סיכמו כי שינויים תזונתיים יכולים להפחית במידה ניכרת את הסיכון לסוכרת מסוג 2 ולמחלת האלצהיימר.

מחקר שפורסם ב -2001 ב- Diabetologia מציין כי חשוב יותר להתמקד באיכות השומנים והפחמימות הנצרכים, במקום בכמות בלבד, כדי למנוע סוכרת מסוג 2. צריכה גבוהה של חומצות שומן טראנס, שומנים רוויים, פחמימות מזוקקות ומזונות מעובדים אחרים מגדילה את הסיכון לסוכרת מסוג 2, בעוד שגרגירים מלאים, שומנים רב בלתי רוויים, מזונות עתירי סיבים, חומצות שומן אומגה -3 ומזונות מעובדים מזערתיים אחרים יכולים להוריד את לְהִסְתָכֵּן.

דיאטה ירודה יכולה להיות מסווגת על ידי יותר פשוט לאכול מזונות לא בריאים. ארוחת הבוקר היא ארוחה חשובה, כאשר החמיץ, יכול לגרום לתוצאות בריאותיות. מחקר שפורסם ב “American Journal of Clinical Nutrition” מצא כי דילוג על ארוחת הבוקר הגביר את הסיכון לסוכרת מסוג 2, גם לאחר התאמת מדד מסת הגוף. חטיף בין הארוחות נמצא גם כדי להגדיל את הסיכון מסוג 2 סוכרת.

סכרת סוג 2

פקטור מזון מהיר

צפה הסוכר שלך

ענייני איכות

לא לדלג על ארוחת הבוקר