דרכים שונות לבשל weenies

ישנן דרכים רבות כמעט לבשל נקניקיות כמו יש תוספות ללבוש אותם. בישול חזיר weenies אינה שונה מ weenies תרנגול בישול או weesies בשר כשר. Weenies מכילים הרבה מים, כך שהם בדרך כלל שמנמן כאשר אתה מבשל אותם, ולאחר מכן להתיישב בחזרה כפי שהם מגניב. לנקב אותם יכול לעזור לשמור עליהם מפני פיצול, אבל זה גם מנקז את מיצי שלהם, אשר יכול לגרום להם להתייבש. Weenies נמכרים בדרך כלל כבר מבושל, ולכן כדי לוודא שהם הגיעו טמפרטורה פנימית מסוימת כדי להיות בטוח לא הכרחי.

אפייה weenies היא דרך יעילה לבשל הרבה מהם בבת אחת ללא בלגן. מחממים את התנור ל 350 מעלות. קו גיליון אפייה עם רדיד אלומיניום קו weenies זה לצד זה. אופים אותם במשך 10 דקות.

רותחים weenies היא אחת הדרכים המהירה הנפוצה ביותר של בישול אותם. הצד פלוס היא כי זה מחמם אותם ללא פיצול עורות. בצד המינוס, היא מוציאה קצת מן הטעם, ויכולה להפוך אותם לגומי בצורה מוזרה. ממלאים שני שלישים של סיר עם מים. מביאים אותו לרתיחה מתגלגלת ומוסיפים את המשקולות. תנו למים לחזור לרתיחה מתגלגלת ולהוציא את החום. מכסים את הסיר ולתת את weenies לשבת במשך 7 עד 10 דקות.

כלבי נקניק מחליקים אותם בלי לשטוף כל צבע או טעם, הדרך רותחת יכול. סובבו את הדוד והניחו לדלת התנור לפתוח מעט כדי שהחיישן האוטומטי לא יכבה אותו. הניחו את הגרגרים על המדף של מחבת ברוילר והניחו אותם מתחת להבה. תן להם לצלות במשך 2 עד 3 דקות, ולאחר מכן להפוך אותם עם מלקחיים. המשך לצלות עוד 2 עד 3 דקות, או עד שהם חמים במרכז.

צליית נקניקיות על להבה פתוחה נותנת להם היבט חרוך מעט המביא את הטעם הטבעי שלהם. מניחים נקניקיות על גריל בינוני ומבשלים 7 עד 9 דקות, מפנים אותם מדי פעם במלקחיים. להזיז אותם קצת רחוק יותר טופס להבה אם הם מתחילים char מדי מוקדם.

מיקרוגל נקניקיות יכול להיות מסובך בגלל התוכן שלהם מים. אם הם חמים מדי מהר מדי, הם יכולים להתפוצץ. לדחוף כמה חורים נקניקיות שלך לתת את הבריחה אדים, מיקרוגל אותם על מגבת נייר, o, לכסות אותם עם נייר שעווה. מחממים אותם לא יותר מ 2 עד 3 דקות ב 75 אחוז כוח.

טגן מחבת ויניס נותן להם עור מעט קריר מאשר רוב השיטות האחרות למעט צלייה. הטריק הוא לא לחמם אותם מהר מדי או לבשל אותם על מבער חם מדי. מניחים מחבת לא סטיק על הכיריים. אם אתה משתמש במחבת כי אין ציפוי nonstick, לתת לו spritz של תרסיס בישול nonstick. שים את נקניקיות במחבת הקרה ולהפוך את החום בינוני. מבשלים את הנקניקיות, מסובבות אותן מדי פעם במלקחיים או בטלטול המחבת, למשך 10 דקות או עד שהן חמות.

אֲפִיָה

רְתִיחָה

מחוספס

צְלִיָה

מיקרוגל

מחבת

אידוי היא השיטה בשימוש על ידי רוב רוכלי רחוב חם ספקים. הוא מציע את הנוחות והקלות של רותחים, אך ללא אובדן צבע וטעם הנגרמת על ידי רותחים יתר. או לרכוש ספינת קיטור הביתה חם ופעל לפי הוראות היצרן, או אדים אותם בסיר. מניחים סל קיטור בסיר עם מכסה. מוסיפים מספיק מים כדי פשוט לעלות על החלק התחתון של סל קיטור. מביאים את המים לרתיחה. מוסיפים את הנקניקיות, מכסים את הסיר בחוזקה ומניחים לכלבים להידלק במשך 10 דקות.

מהביל