דלקת שקדים כרונית בוגרים

Tonsillitis מתרחשת כאשר tonsils להידבק על ידי וירוס או חיידקים. שדיים הם הרקמה הבשרנית בצד האחורי של הצוואר. Tonsillitis שכיח אצל ילדים, אבל מבוגרים יכולים לסבול גם את זה. הסימפטומים משתנים בהתאם לבריאות הכללית של האדם הנגוע. Tonsillitis אינו קטלני ויש מגוון של טיפולים זמין.

סוגים

ישנם שני סוגים של דלקת שקדים: חיידקי ויראלי. Streptococcus pyogenes הוא החיידק שגורם דלקת שקדים חיידקית. Streptococcus pyogenes הוא אותו חיידק שגורם דלקת גרון. דלקת שקדים נגיפית נגרמת בדרך כלל על ידי הנגיף שגורם הצטננות. למרות הגורמים דלקת שקדים עשויים להשתנות, הטיפולים דומים.

סימפטומים הקשורים לשפעת

חלק מהתסמינים העיקריים של דלקת שקדים כוללים את השינויים המתרחשים כאשר השקדים הופכים מודלקים. בדיקה של רופא עשויה לגלות כי שקדים הם אדומים או נפוחים. כתמים לבנים על השקדים הם בדרך כלל אינדיקטור של זיהום חיידקי. אין זה נדיר עבור בלוטות הלימפה, הרקמה משני צדי הצוואר ממש מתחת לסת, כדי להיות מודלק ולהרגיש המשרד למגע.

תסמינים הקשורים בגרון

רוב החולים חווים כאב גרון. חלק מהחולים מתקשים לבלוע או לחוות כאב כאשר בולעים. במקרים חמורים של דלקת שקדים יכולה לגרום דלקת גרון קלה או חמורה. מקרים קלים של דלקת הגרון עלולים לגרום לקול להישמע מגרד או כאילו לחולה יש “צפרדע” בגרון, במקרים חמורים של דלקת הגרון בדרך כלל לגרום לאיבוד קול מלא.מזעור כמות הם חייבים להשתמש בקול שלהם יכול לעזור לחלק מהחולים להפחית את הסיכון שלהם של דלקת הגרון או מתן הקלה דלקת שקדים.בדרך כלל, תסמינים הקשורים בגרון מטופלים עם תרופות הביתה כי אין תרופה לוירוס אשר עלול לגרום דלקת שקדים.

תסמינים דמויי שפעת

בגלל דלקת שקדים יכולה להיגרם על ידי זיהום או וירוס, חולים רבים חווים תסמינים דמויי שפעת. חלק מהחולים חווים כאבי גוף או כאבי ראש עם כאב אוזן קשורה או פעימה באוזניים. הקליניקה של Mayo קובעת שילדים עלולים לחוות כאבי בטן. חלק מהחולים מדווחים על חום נמוך, עד 102 מעלות צלזיוס וצמרמורות. תסמינים דמויי שפעת יש לטפל באופן מסורתי כדי לשפר את הנוחות של המטופל. תסמינים בדרך כלל ישככו כאשר הווירוס מתחיל לנקות.

תרופות סבתא

Tonsillitis יהיה בדרך כלל לנקות את עצמו בתוך שבעה עד 10 ימים. שתייה מרובה של מים ונוזלים חמים יכולה לעזור למנוע התייבשות ולהרגיע כאב גרון. מציצה על מעל לדלפק lozenges גרון יכול גם לספק הקלה. קבלת שפע של מנוחה יכול לעזור לגוף לתקן את עצמו ולהילחם את הנגיף או חיידקים שגורמת דלקת שקדים.