פריך, מתקלף ציפורניים

שכבת הציפורניים, המורכבת משכבות של קרטין או חלבונים אחדים, בדרך כלל חותם יחד ליצירת מיטת ציפורניים מוצקה, חזקה, על פי Nemours TeensHealth. אבל כאשר הציפורניים להיפגע, השכבות להתפרק ולהיות שביר וקשה. רוב האנשים שנפגעו במצב זה, המכונה גם onychoschizia, יכול לטפל בו בבית או עם סיוע של רופא.

מַשְׁמָעוּת

ציפורניים פריך, מתקלף מצביעים על בעיה שאתה צריך כתובת. גם אם זה נגרם על ידי גורמים קלים, אתה צריך לטפל בו במהירות כדי למנוע נזק נוסף. אם יש לך בריאות מסמר המסכן הנובע מצבו הבריאותי הבסיסי, זה אפילו יותר חשוב להגיע לשורש של מה גורם לבעיות הציפורן שלך.

גורם ל

מצבים רפואיים כגון היפותירואידיזם או בלוטת התריס, תת-תזונה, ליקויים בוויטמין ותנאי עור, כולל פסוריאזיס, עשויים לתרום לציפורניים פריך, מתפוררות, על פי MedlinePlus. חשיפת הציפורניים לעיתים קרובות למים, בדרך כלל באמצעות שטיפת ידיים, יכולה גם לגרום לציפורניים פריך, מתקלף. סיבות אחרות כוללות חשיפת הציפורניים שלך לכימיקלים כולל ניקוי כימיקלים, לק ציפורניים מסיר לק.

יַחַס

החלת lanolin מועשר קרם או אחד המכיל חומצות אלפא hydroxy כדי מסמרים, מתקלף הציפורניים לאחר רחצה. טיפולים טבעיים לציפורניים מתפוררות, שבריריות, כוללים תוספי ויטמין של סידן, ביוטין, ברזל, סיליקון, ויטמין A ואבץ, על פי המכללה האמריקנית לאוסטאופתיה לדרמטולוגיה.

מניעה

תלבש כפפות גומי מרופדות בקצוות בעת שטיפת דיש או ביצוע עבודות בית אחרות הכוללות מים, ולשמור את הידיים שלך מן המים לעתים קרובות ככל האפשר. יבש את הידיים ביסודיות כאשר אתה חייב לשטוף אותם תמיד להחיל קרם על הידיים והציפורניים לאחר שהם נחשפים למים. ללבוש כפפות בחורף להימנע משימוש אקריליק, פורצלן או דבק על מסמרים. מסמרים מסוימים עשויים להגן על מסמר. השתמש מותג המוסיף סיבי ניילון לספק כוח נוסף על הציפורניים, על פי אתר הבריאות של אוניברסיטת מיסיסיפי.

אַזהָרָה

צור קשר עם איש מקצוע רפואי לטיפול או כדי לבדוק את התנאים הרפואיים הבסיסיים אם אתה מבחין מסמרים כחולים, קווים לבנים, מסמרים חיוורים, מסמרים clubbed, רכסים אופקיים או מסמרים clubbed. אין לבחור או לקרוע את הציפורן שברירי, מתקלף.