אלוורה עבור דלקות בדרכי השתן

זיהומים בדרכי השתן, או UTIs, יכולים להשפיע על חלק אחד או יותר של מערכת השתן, כולל הכליות, שלפוחית ​​השתן והצינורות המחברים אליהם. אם אתה חווה שתן צבעוני חריג, שריפת שתן, התכווצויות בגב התחתון או הבטן או חום, אתה יכול לקבל UTI. אלוורה, שצולמו דרך הפה, עשוי להקל על סוגים מסוימים של בעיות בדרכי השתן, אך ראיות קליניות המאשרות כל תועלת מועטות. בנוסף, לקיחת אלוורה יכול לייצר תופעות לוואי מסוכנות אצל אנשים מסוימים. ייתכן שתצטרך סבב של אנטיביוטיקה כדי לנקות UTI, אז לראות את הרופא שלך לפני טיפול עצמי עם אלוורה או עם כל תרופה צמחית אחרת.

אלוורה

הצמח אלוורה הוא יליד אפריקה, אם כי הוא גדל באופן נרחב כמו houseplant נוי. בתוך העלים עסיסי סמיך הוא ג’ל ברור, אשר מכיל חומצות שומן ואנזימים. הג’ל מכיל גם פוליסכריד ואיסמנאן, רכיבים אשר עשויים להיות אחראים להשפעות המועילות של הג’ל, על פי “האנציקלופדיה של רפואה אלטרנטיבית”. העלים מכילים שכבה דקה של לטקס, המכילים אנתרקווינונים, אשר עשויים להיות רעילים אם הם נלקחים באופן פנימי .

השפעה על דלקת בדרכי השתן

בגיליון 2002 של “ביקורות באורולוגיה”, קריסטין וויטמור, MD, עולה כי נוכחותם של מוקופוליסכרידים באלוורה עשויה להיות מועילה לטיפול בדלקת שלפוחית ​​השתן, מצב בו החולה סובל מכאב באזור האגן הכולל , אך אינו מוגבל לזיהומים בדרכי השתן. ויטמור, לעומת זאת, אינו מציע כי אלוורה הוא מועיל במיוחד לטיפול בדלקות בדרכי השתן. בדיקה נוספת היא הכרחית לפני כל תועלת אמיתית ניתן לאשר.

מוצרים

מינהל המזון והתרופות אינו מפקח על הפקת מוצרי אלוורה, ולכן אין מינון סטנדרטי מומלץ, ואין עצה מכובדת על השימוש בג’ל לטיפול ב- UTI. “האנציקלופדיה של הגולגולת” מציעה להגביל את השימוש הפנימי במוצרים אלוורה לאלה שכותרתם “נטולי לטקס”. חפשו מוצרים המכילים רשימה של אלוורה כאחת המרכיבים הראשונים על התווית, ורכשו מוצרים שעברו עיבוד קר למזער את הידרדרות פעילות האנזים שמתחיל מיד לאחר העלים נחתכים מן הצמח.

דאגות

MedinePlus, חטיבה של מכוני הבריאות הלאומיים, מדווחת כי ג’ל אלוורה “בטוח כאשר הוא נלקח על ידי הפה במבוגרים.” תופעות הלוואי מתייחסות בעיקר לזיהום של ג’ל על ידי בטנה לטקס העלים, אשר יכול לגרום התכווצויות בטן, רופף מעיים, ירידה בלתי רצויה במשקל ומצבים רפואיים חמורים אחרים. אלוורה עלולה לגרום להפלה ולמומים מולדים: אל תקחו אלוורה לדלקת בדרכי השתן בכל צורה שהיא אם הינך בהריון או מיניקה, אם יש לך מצב של כליות או כבד, או אם אתה חולה סוכרת. אין לתת אלוורה לילדים או לכל אדם עם מצב פנימי או טחורים.